טיפול בכאב ראש

  כאב ראש הנו אחד מסוגי הכאב, מקור הסבל וירידה באיכות החיים הנפוץ ביותר. למעלה מ 30% מהאנשים סובלים מכאבי ראש כתופעה כרונית המופיעה בתדירות משתנה. רק לעיתים נדירות, כאב ראש מעיד על מצב בריאותי חמור. למרות הסבל הגדול והכאב המשתק, מרבית האנשים סבורים שאין פתרון לכאבם, מלבד כדור המשכך את הכאבים.

  אבחון מקור הכאב ראש

  בחלק קטן מהמקרים, כאבי הראש קשורים לבעיות עיניים, אף, גרון, שיניים,אוזניים, פגיעה פיסית, גידול בראש, או  כתוצאה ממחלה כל שהיא (כאב משני). מרבית כאבי הראש הם כתוצאה ממתח שרירים (בכתפיים, צוואר וגב) וכאב ראש ללא סיבה מובנת (כאב ראשוני).

  בדיקת רופא הכוללת בדיקה גופנית, בדיקות דם ובמקרים מסוימים צילום מערות האף או CT, מספקת אבחנה כללית ומוודא שהמקרה אינו חמור ומסוכן.

  יש כאבי ראש אבל הרופא אומר שאני בריא/ה

  ברוב המקרים של כאבי הראש, נעשים כל הבדיקות האפשריות וכולן יוצאות תקינות, כלומר – בריא לגמרי וסובל כמעט כל יום.

  במקרים של כאבי ראש כרוניים, הטיפול הרפואי העיקרי הוא ע"י משככי כאבים. בשלב הראשון, משככי כאבים מתונים. לאחר זמן מה, בחלק גדול מהמקרים, ישנה היחלשות בהשפעת הכדורים (התדרדרות המצב או התרגלות הגוף לכדור). במקרים אלה מחזקים את הטיפול בכדור אחר. ברוב המקרים, "כדור השלג" גדל במהירות רבה, דבר המעיד על התדרדרות במצבו של האדם וכישלון מערכת החיסון.

  המקרים השכיחים של כאבי ראש וטיפולם:

  מתח שרירים הגורם לכאבי ראש

  זוהי הסיבה הנפוצה ביותר לכאבי הראש.  

  מיקום הכאב  כאבי הראש יופיעו בתדירות גבוהה בצידי הראש, חלקו האחורי של הראש, מעל העיניים ובחלק מהמקרים יורגש מתח גדול וכאב בכתפיים ובעורף. לעיתים, תופעה של מתח שרירים יכולה לגרום לסחרחורות או חוסר יציבות.

  הסיבה לכאבי ראש מתח שרירים מסוג זה נגרם כתוצאה מישיבה לא תקינה במהלך היום, שכיבה לא טובה בלילה, מתח רגשי, מתחים, לחץ נפשי, עייפות או פעילות גופנית מופרזת שלא כללה שחרור והגמשת השרירים.

  הטיפול בכאבי ראש ממקור שרירי  כאבי ראש מסוג זה יתחילו להיעלם ברגע שנשחרר את השרירים. הטיפול ברפואה סינית כולל שיאצו, דיקור סיני לשחרור הכאבים והזרמת הדם לכיוון הראש, לימוד טכניקת ישיבה ושכיבה תקינים ובלתי מזיקים ולימוד תרגילי שחרור מתחום היוגה וטאי צ'י. השיפור בכאבי הראש מגיע במהירות ונעלם כלא היה במידה ומקפידים לשמור על היציבות וגמישות השרירים.

  שינויים ניווניים הגורמים לכאבי ראש

  סיבה זו לכאבי ראש שכיחה יותר לקשישים ומבוגרים. מבנה החוליות משנה את צורתו (ניתן לבדוק ע"י צילום רנטגן) בצוואר ומשפיע על טונוס (מתח) השרירים באזור. לא ניתן לשנות בחזרה את מבנה החוליות, אך ניתן בהחלט להרפות את מתח השרירים באזור ולמנוע כאבי ראש בעתיד ע"י טיפולי מניעה.

  כאב ראש מסוג מיגרנה

  מיגרנה היא אחד מכאבי הראש השכיחים בקבוצה הראשונית. המיגרנה יכולה להופיע בכל גיל, אבל היא מתחילה בדרך כלל בגיל 10 עד 30.  סימני המיגרנה מיגרנה מתאפיינת בכאב חזק, פועם, מופיע בצד אחד של הראש ועוצמתו מתגברת ונמשכת עד 4 ימים רצוף, ללא הפסקה. הכאב מתגבר בפעילות גופנית ובאור חזק ומוביל לעיתים קרובות לבחילות והקאות. 15% מן הסובלים ממיגרנה חווים בסימנים מקדימים לכאב כגון חוסר תחושה/ נימול בידיים, הבזקים בראייה, אזורי חושך בראייה ונקודות שחורות בעיניים.

  הטיפול הרפואי בכאבי ראש מסוג מיגרנה 

  במקרה של מיגרנות טיפול מקובל מתחלק לשניים – מניעה וטיפול מקומי. הכוונה במניעה היא "לתפוס" את הכאב בתחילתו על מנת שלא יחמיר. התרופה השכיחה ביותר למיגרנה היא תרופה להצרת כלי הדם, ומרבים לשלב איתה קפאין במינון גבוה ומשככי כאב. ישנה תרופה נוספת בשם אמיטרקס אשר מגבירה את כמות הסרטונין (רמות נמוכות בזמן מיגרנה). ישנם תרופות נוספות הנלקחות באופן יום יומי ומונעות את ההתקפים, אך ידוע שתרופות אלא מסוכנות, ממכרות ומזיקות למערכות שונות בגוף לאורך זמן.

  הטיפול במיגרנה ע"י הרפואה הסינית

  מיגרנה מטופלת ע"י רפואה סינית גם כן בשני אופנים – מניעתי וטיפולי. כאשר התחיל הכאב, ניתן להפחית את עוצמתו ע"י דיקור סיני, וצמחי מרפא. השלב המניעתי הוא החשוב יותר, ובשלב זה עיקר הטיפול הוא ע"י דיקור סיני אשר מאזן את מערכת העצבים וצמחי מרפא אשר מונעים את התכווצות העורקים המובילים למוח. הטיפול עצמו יעיל מאוד, מונע התקפים ומרפא את המיגרנה לחלוטין, אך בד"כ אינו פשוט ואורך זמן רב עד ריפוי מלא.

  כאב ראש "לוחץ" (Tension headache)

  כאב ראש לוחץ שכיח יותר אצל גברים.  סימני כאב ראש לוחץ לא סתם קוראים לו כאב ראש לוחץ. הרגשת הלחץ היא ההרגשה הדומיננטית ביותר. בנוסף, הכאב פועם ומשתק. מתחיל בצורה פתאומית ומסתיים לאחר מספר שעות ספורות. לעיתים קרובות, הכאב מתחיל מרגישות באף, נזלת או יובש באף שאחריו מופיע הכאב המטריד באותו הצד של הראש. הטריגר לכאב זה יכול להיות חוסר חמצן (גובה רב), אלכוהול בדם, ומתח בשרירי הקרקפת. הכאב לרוב קבוע בעוצמתו,דו- צדדי, כאב בעיניים, לא תמיד חד אבל מאוד כואב ואינו מלווה בהפרעות כמו הקאות או הפרעות ראייה.

  הטיפול הרפואי בכאב ראש לוחץ

  כאב זה מטופל במגוון תרופות לצורך מניעה ולצורך טיפול בכאב עצמו. שימוש ממושך בתרופות נוגדות כאב ,( אקמול, אופטלגין,  וכו') עלול בעצמו לגרום לכאב ראש ולסיבוכיו.

  הטיפול ברפואה סינית בכאב ראש לוחץ

  הטיפול ברפואה סינית במקרה זה חשוב על מנת להפסיק את מעגל כאב-תרופה. בעזרת שימוש בצמחי מרפא ודיקור סיני, אנו מונעים ומפחיתים בהדרגה את השימוש בתרופות, עד להפסקתן המוחלטת. בשלב זה, כאשר הטיפול מתמקד רק בצמחי מרפא ובדיקור סיני, בהדרגתיות מפחיתים את מינוני הצמחים עד לריפוי מלא או תקופה ארוכה ביותר שבה לא הופיע הכאב. כמובן שההמלצה היא לשלב פעילות גופנית אשר מקלה ומונעת את כיווץ שרירי העורף והימנעות משתייה רבה של אלכוהול.

  מידע נוסף בנושא

  טיפול בכאב ראש

  כאב ראש יכול להיות אחד הדברים המטרידים ביותר. הוא יכול ממש לנטרל, יכול להיות מעיק ומציק, להיות בלתי נסבל ואף לגרום לאדם הסובל ממנו לחוסר יכולת לחיות שגרת חיים רגילה. אי אפשר בחלק מהמקרים פשוט רק להתעלם מכאב ראש. כשהוא קורה אחת לתקופה ארוכה ולזמן קצר זה לא נורא, אבל כשכאב ראש חוזר על עצמו בתדירות גבוהה או שהעוצמה שלו בלתי נסבלת פעם אחר פעם, זה הזמן לבדוק יותר לעומק מה מקור הכאב וכיצד ניתן למנוע אותו וגם להוריד את עוצמתו כשהוא מגיע. זה המקום לציין שכאב ראש חריג או כזה שמלווה בסימפטומים שונים מצריך בירור מידי! יש לוודא שלא מדובר על משהו (גידול למשל)  ואם אכן מדובר בכאב ראש או מיגרנה אפשר לטפל בה בדרכים שונות. טיפול בכאב ראש הוא אפשרי ואחת הדרכים הטובות ביותר של הרפואה הסינית הוא השילוב בין דיקור סיני וצמחי מרפא

  טיפול בכאב ראש – לגלות את המקור

  טיפול בכאב ראש מתחיל מהבנה מה גורם לו. כפי שציינו יש מקרים בהם צריך ללכת לבדיקה מיידית בחדר מיון ואם יש לכם את החשד הכי קטן שכאב הראש הוא חריג, מלווה בטשטוש ראייה, חולשה של צד אחד של הגוף או כל סימפטום אחר אתם חייבים להיבדק. כאבי ראש אחרים יכולים להגיע מהצוואר, מעמוד השדרה, מהשיניים, מתח מתמשך, אפילו עצירות ולפעמים מדובר גם במצב של נטייה תורשתית. 

  חשוב לברר מה הגורם לכאבי הראש שלכם כדי שאפשר יהיה לטפל בבעיה. הרפואה הסינית מבינה את מקור הבעיה על ידי אבחון מעמיק שהיא עושה. רפואה סינית מבינה איזו מערכת או איבר פנימי יצאו מאיזון וכך, במידה ונצליח לאזן, נצליח לרפא ולהביא להקלה גדולה. יש כמובן את הטיפולים הקונבנציונאליים שכוללים בין השאר משככי כאבים, אבל יש גם טיפולים אלטרנטיביים ובראשם יש את הדיקור הסיני שמומלץ מאוד לנסותו מכיוון שהוא טיפול מאוד זמין, מאוד יעיל ומאוד בטוח. כמובן שגם צמחי מרפא יעילים במהלך טיפול בכאבי ראש והם לרוב יחליפו את משככי הכאב הרגילים.

  אין ספור עדויות מדהימות על טיפול בכאב ראש שפשוט עוזר!

  אם יש לכם כאבי ראש ובדקתם שלא מדובר במשהו חמור ואתם מחפשים משהו שיקל על הכאבים ואולי אפילו יעלים אותם, דיקור סיני יכול להיות בהחלט התשובה שאתם מחפשים. דיקור סיני נחקר כבר שנים והמחקרים מדברים על שחרור חומרים משככי כאבים, על מניעה וטיפול מחלות שונות ועל לא מעט עדויות על הצלחות בטיפול.

  אין דבר כזה מטפל ברפואה סינית הטוב ביותר. יש הרבה מטפלים מעולים. אני מבטיח להביא איתי את המקסימום, לתת לכם מנסיון של 23 שנים וכמובן לתת יחס אישי בזמן הטיפול וגם שלא בזמן הטיפול.

  דיקור סיני לכאבי ראש

  הסובל מכאבי ראש יודע עד כמה הם יכולים להיות בלתי נסבלים. יש שעוברים דיקור סיני לכאבי ראש בשביל למנוע ולהחליש כאבי ראש בלתי נסבלים ושבלתי אפשרי לחיות איתם. ויש המגיעים לדיקור סיני כדי למנוע ולטפל בכאבי ראש יותר חלשים אבל שמגיעים לעיתים תכופות יותר. כאבי ראש לפעמים לא מאפשרים להמשיך בשגרה ויש כאלו שסובלים מהם באופן כרוני. מה זה אומר כרוני? זה אומר בתדירות גבוהה שלפעמים הולכת וגוברת. כמובן שכשיש בפעמים הראשונות כאבי ראש חזקים ובטח אם הם מגיעים עם עוד סימפטומים כמו טשטוש בראייה או חולשה או הקאות ובחילות, מומלץ לבדוק את הנושא את רופא ולוודא שלא מדובר במשהו חריג ומסוכן. אם נשללו בעיות משמעותיות ומדובר בכאבי ראש "רגילים", יש ואפשר למצוא דרכים להקל עליהם. אחד מהם הוא דיקור סיני לכאבי ראש שיכול בהחלט לעשות עבודה מדהימה כאחד הכלים של הרפואה הסינית המסורתית

  דיקור סיני לכאבי ראש – מה זה בכלל?

  דיקור סיני לכאבי ראש או בשמו השני – אקופונקטורה, נעשה על ידי מחטים דקות וחד פעמיות שנדקרות במקומות שונים בגוף ומפתחות קשר או סוגרות מעגל חשמלי בין החלק החיצוני של הגוף לחלק הפנימי ולאיברים הפנימיים. לא סתם באופן ספונטני נבחרות נקודות דיקור, אלה לפי אבחנה מאוד מסודרת וותהליך אסטרטגי מאוד מורכב. לכן דיקור סיני לכאבי ראש או לכל מטרה אחרת, לא יכול להעשות רק על ידי המלצה  איפה לדקור או איפה ללחוץ ויש צורך במטפל שעבר לימודי רפואה סינית שלמים ומוכשר לטפל ברפואה סינית באופן כללי ובכלים של הרפואה הסינית כמו דיקור.כמובן שגם לנסיון יש מקום חשוב בהצלחת הטיפול, ולכן לאחר למעלה מ 20 שנות טיפול, אדע לעשות את העבודה הנכונה בשבילכם, כדי להגיע לתוצאות בזמן קצר.

  נסיון, ידע, יחס אישי וכשרון בדרך לפתרון בעזרת דיקור סיני לכאבי ראש

  אם בחרתם ברפואה הסינית ובדיקור סיני לכאבי ראש שמהם אתם סובלים, הגעתם למקום הנכון. יש היום בישראל לא מעט מטפלים, לעיתים גם אפשר ליפול למטפלים שלא עברו לימודי רפואה סינית מלאים ושלא שייכים לאיגוד הרפואה הסינית (רצוי ומומלץ לשאול את המטפל) ולאלה שכן עברו לימודים מלאים, לא תמיד יש הרבה נסיון בתחום, גם שעברו שנים רבות מאז שהם סיימו ללמוד.

   אשמח לעזור לכם. יש לי מעל 20 שנה של נסיון טיפולי בטיפול בכל הגילאים והרבה מאוד נסיון והצלחה בטיפול בכאבי ראש. אני משלב בטיפול כלים שונים של הרפואה הסינית חוץ מהדיקור, צמחי מרפא, תזונה ותוספי תזונה ועוד. אל תתפשרו על פחות ואל תתפשרו על איכות חיים נמוכה.

  טיפול בכאב ראש- מותאם לילדים ומתבגרים

   נכון, רוב האנשים שמגיעים למטרת טיפול בכאב ראש ברפואה סינית לקליניקה הם מבוגרים. אבל לצערי הרב גם מגיעים לטיפול בכאב ראש גם הרבה מאוד בני נוער וילדים. יכול להיות שהתופעה הולכת ומחמירה בעקבות שימוש ממושך במסכים ומיעוט יחסי בפעילות גופנית וכנראה גם שילוב של תזונה לא מאוזנת, כל אלה נלקחים בחשבון.

  כאשר נער או ילד מגיע לטיפול בעקבות כאבי ראש, הנטיה הטבעית שלי היא ראשית לבדוק את המצב הרגשי שלו ואת האיזון התזונתי שלו. במידה ואכן יש ברקע סטרס, אמליץ כמובן להתייעץ עם בעל מקצוע מתאים, הוא לנסות לשפר את אמצב בבית או בבית הספר או להתרכז באופן כללי בהפחתת מקור הסטרס. כמובן שלכל ילד אני מתאים את התזונה המתאימה ביותר בשבילו בהתאמה ושיח עם התזונה של כל המשפחה, מכיוון שלא ניתן לשנות תזונה רק לבן משפחה אחד, צריך לשתף פעולה כולם ביחד לצורך המטרה

  טיפול בכאב ראש – מטרה חשובה לשיפור איכות החיים

  החוויה של הורה שאחד מהילדים שלו סובל מכאב ראש, היא חוויה לא קלה. לא נעים לראות ילד שכבר מגיל צעיר סובל מאורח חיים כל כך ירוד וחי חיים של סבל. כמו כן, אין הורה שבאמת שמח לראות שהילד נוטל מגיל צעיר תרופות באופן יום יומי

  רפואה סינית כטיפול במקור כאב הראש

  רפואה סינית יכולה לעזור גם לכאבים מקומיים ואקוטיים, להפחית באופן מיידי או כמעט מיידי את כאב הראש, אבל החשוב יותר הוא שרפואה סינית בעזרת הכלים הטיפוליים המגוונים שלה כמו דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה רפואית מותאמת אישית לפי אבחנה, יכולה להביא לשיפור בכאב ראש בעזרת שיפור מקור הבעיה שהוא זה שמוביל ומוציא החוצה את הסמפטום כאות לכך שישנה בעיה פנימית.

  ילד בריא- מבוגר בריא

  אני מודה שתמיד שמגיעים אלי ילדים או בני נוער לטיפול בכאב ראש, או בכלל לטיפול במחלה או תופעה שמציקה להם, אני קצת יותר שמח וקצת יותר מסופק מאשר שמגיעים מבוגרים. נכון, מבוגר שסובל מכאב ראש 40 שנה וכעת מגיע לטיפול בכאב ראש ואני זה שעוזר לו להעלים את הכאב, זה עונג גדול, אבל כשילד מגיע לטיפול הסיפוק הוא משולש. גם אני מרוויח ילד בריא ומאושר, גם הורים מאושרים ורגועים יותר וגם אני יודע שאני בונה את הקרקע כעת לעתיד בריא יותר, כי ילד בריא של היום הוא מבוגר בריא של מחר.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support