דיקור סיני שחלות פוליציסטיות

  ציסטה בשחלה / שחלות פוליציסטיות

  הטיפול בציסטה בשחלה ע"י רפואה סינית

  הטיפול בציסטה בשחלה או שחלות פולי ציסטות מחייב תחילה אבחנת רופא נשים מדויקת וקבלת מידע מקיף של אולטרסאונד, בדיקת דם, בדיקות הדמיה, היסטוריה רפואית והמלצתו של רופא הנשי. לאחר קבלת האבחון, הכרות עם המטופלת ואבחנה סינית הכוללת דופק ולשון ניתן לקבוע את אופי הטיפול. הטיפול נעשה במקרים בהם אין צורך ממשי בניתוח או לאחר הניתוח במטרה לשקם ולחדש את המערכת ההורמונאלית ומערכת המין. ישנם מקרים רבים שאפשר להימנע מניתוח או טיפול תרופתי ולטפל בציסטות באופן טבעי ע"י הרפואה הסינית. בטיפול, נשתמש בצמחי המרפא, דיקור סיני, תזונה מתאימה ותוספי תזונה.

  סוגי מילוי הציסטה:

  • ציסטה דרמואידית – התפתחות ביצית ללא הפריה כך שתכיל שיער, סחוס, שיניים ונוזל שומני.
  • "ציסטה שוקולדית" – מלאה בדם ישן.
  • ציסטאדנומה – גדילה לא טובה של רקמת שחלה, ציסטה ממאירה (סרטנית).

  סוגים של ציסטות:

  • ציסטות פונקציונאליות – הן השכיחות ביותר, לרוב הן נעלמות אך דורשות מעקב. לרוב אינן גורמות לכאבים, אך לעיתים יופיעו כאבי בטן בעיקר בגלל פריצת ציסטה או תסביב השחלה.
  • ציסטה פוליקולרית – תופיע בגלל חוסר איזון בביוץ, לרוב לנשים בגיל 20 עד 40. ציסטה מסוג זה תהיינה ללא תסמינים אבל עלולים להופיע כאבי בטן קלים, מחזור לא מסודר וכאבים בעת יחסי מין.
  • ציסטת גופיף צהוב – הגופיף הצהוב אשר אמור להשתחרר ולהעלם, מתמלא בדם ויוצר ציסטה. זהו מצב לא מסוכן ובדרך כלל אינו דורש טיפול. במקרה של טיפול צורבים את מקור הדימום ושואבים את קרישי הדם.
  • שחלות פוליציסטיות (PCO) – זקיקים רבים נמצאים בהיקף השחלה וגורמים לריבוי ציסטות בשתי השחלות. מצב זה כולל חוסר ביוץ, חוסר איזון הורמונאלי, חוסר סדירות במחזור, אי הופעת מחזור ובעיות פריון. לעיתים יופיעו סימנים נלווים של שיעור יתר, השמנת יתר, חוסר איזון בבלוטת המגן ואקנה.

  דיקור סיני שחלות פוליציסטיות בקליניקה של זיו אלקלעי

   

  דיקור סיני לשחלות פוליציסטיות

  שחלות פוליציסטיות הוא הכינוי לתופעה שנשים רבות סובלות ממנה. ניתן לרפא או להפחית בעזרת דיקור סיני שחלות פובליציסטיות ולשפר את מצבה של המטופלת. שחלות פוליציסטיות הן למעשה היווצרות של ציסטות מרובות בשחלות, מה שלעיתים קרובות מהווה בעיה בריאותית ובלא מעט מקרים משפיע גם על היכולת של האישה להיכנס להיריון. זיו אלקלעי מומחה לדיקור סיני מתמחה, בין השאר, בטיפול בשחלות פוליציסטיות בשיטות ריפוי סיניות מסורתיות.

  דיקור סיני שחלות פוליציסטיות ומה שביניהם

  שחלות פוליציסטיות, פירושו ציסטות מרובות שנוצרו בשחלות של המטופלת. הציסטה שנוצרת בשלחה היא למעשה שק סדור בעל קרום חריג, שיכול להימצא או להיווצר בכל מקום בגוף. ואולם כאשר מספר גדול של ציסטות נוצר בשחלה של אישה בדיל הפוריות, חשוב לטפל בהן במהירות. זאת, בעיקר על מנת למנוע צמיחה מוגברת שלהן והתפתחות בעיה של פריון אצל האישה. בדרך כלל, אישה הסובלת מהבעיה הזאת סובלת גם מבעיה של העדר ביוץ, השמנת יתר, העדר וסת ועודף בהורמוני מין זכריים. בדרך כלל, הטיפול בשיטות הרפואיות קונבנציונליות הוא תקופתי, ועשוי לכלול גם גלולת נגד הריון, במטרה להפחית את הגירוי של הרחם והשד. בנוסף, עשוי הטיפול לכלות גם תרופות כימיות אחרות לזירוז תהליכים לקראת היריון רצוי. מנגד, מבחינת הרפואה הסינית, השחלות הפוליציסטיות הן חלק מבעיה מקיפה יותר בגוף. כיוון שכך, ניתן להפחית באמצעות דיקור סיני שחלות פוליציסטיות, אם מקפידים גם על אספקטים נוספים של הטיפול הכוללני.

  שחלות פוליציסטיות דיקור סיני וההשפעות הבריאותיות שלו

  אחת התופעות השכיחות המשפיעה על הבריאות, על פי הרפואה הסינית, היא העדר זרימה של אנרגיה לכל המקומות שבהם היא נדרשת בגוף האדם. שחלות פוליציסטיות הן בעיה שעשויה בהחלט להיווצר במקרים כאלה. דיקור סיני מיועד לשחרר את זרימת האנרגיה. זאת, ביחד עם טיפולים משלימים אחרים ובראשם שימוש בעשבי מרפא שונים, וכן שינוי באורחות חיים ובשיפור התזונה. ניתן לרפא באמצעות דיקור סיני שחלות פוליציסטיות, אבל הטיפול איננו חד פעמי ונדרשים גם שינויים באורחות החיים. זאת, במטרה להחזיר את הגוף לאיזון ולאפשר לשחלות להבריא.    

   

   

   

  שאלות נפוצות

  האם ניתן לטפל בשחלות פוליציסטיות בעזרת דיקור סיני?

  בוודאי, בעזרת הדיקור ניתן להביא להפחתה בחומרת המצב ועד להחלמה מלאה.

  למה דווקא אנחנו?

  זיו אלקלעי הינו מומחה בתחום הרפואה הסינית ובעל ניסיון של כ-20 שנה בתחום. הטיפול משלב אלמנטים נוספים מתחום הרפואה הסינית המסורתית על מנת להביא לתוצאות הטובות ביותר.

  איך ניתן לקבוע טיפול?

  לפרטים נוספים אודות הטיפול ניתן ליצור קשר במספר 052-2203683 או במייל zivmedica@gmail.com

   

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support