ציסטה בשחלה / שחלות פוליציסטיות

  סוגים של ציסטות:

  • ציסטות פונקציונאליות – הן השכיחות ביותר, לרוב הן נעלמות אך דורשות מעקב. לרוב אינן גורמות לכאבים, אך לעיתים יופיעו כאבי בטן בעיקר בגלל פריצת ציסטה או תסביב השחלה.
  • ציסטה פוליקולרית – תופיע בגלל חוסר איזון בביוץ, לרוב לנשים בגיל 20 עד 40. ציסטה מסוג זה תהיינה ללא תסמינים אבל עלולים להופיע כאבי בטן קלים, מחזור לא מסודר וכאבים בעת יחסי מין.
  • ציסטת גופיף צהוב – הגופיף הצהוב אשר אמור להשתחרר ולהעלם, מתמלא בדם ויוצר ציסטה. זהו מצב לא מסוכן ובדרך כלל אינו דורש טיפול. במקרה של טיפול צורבים את מקור הדימום ושואבים את קרישי הדם.
  • שחלות פוליציסטיות (PCO) – זקיקים רבים נמצאים בהיקף השחלה וגורמים לריבוי ציסטות בשתי השחלות. מצב זה כולל חוסר ביוץ, חוסר איזון הורמונאלי, חוסר סדירות במחזור, אי הופעת מחזור ובעיות פריון. לעיתים יופיעו סימנים נלווים של שיעור יתר, השמנת יתר, חוסר איזון בבלוטת המגן ואקנה.

  סוגי מילוי הציסטה:

  • ציסטה דרמואידית – התפתחות ביצית ללא הפריה כך שתכיל שיער, סחוס, שיניים ונוזל שומני.
  • "ציסטה שוקולדית" – מלאה בדם ישן.
  • ציסטאדנומה – גדילה לא טובה של רקמת שחלה, ציסטה ממאירה (סרטנית).

  הטיפול בציסטה בשחלה ע"י רפואה סינית

  הטיפול בציסטה בשחלה או שחלות פולי ציסטות מחייב תחילה אבחנת רופא נשים מדויקת וקבלת מידע מקיף של אולטרסאונד, בדיקת דם, בדיקות הדמיה, היסטוריה רפואית והמלצתו של רופא הנשי. לאחר קבלת האבחון, הכרות עם המטופלת ואבחנה סינית הכוללת דופק ולשון ניתן לקבוע את אופי הטיפול. הטיפול נעשה במקרים בהם אין צורך ממשי בניתוח או לאחר הניתוח במטרה לשקם ולחדש את המערכת ההורמונאלית ומערכת המין. ישנם מקרים רבים שאפשר להימנע מניתוח או טיפול תרופתי ולטפל בציסטות באופן טבעי ע"י הרפואה הסינית. בטיפול, נשתמש בצמחי המרפא, דיקור סיני, תזונה מתאימה ותוספי תזונה.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support