אודות

  ב-23 השנים האחרונות, אני נעזר בכלים של הרפואה הסינית על מנת לשפר את איכות חייהם של האנשים, ילדים ומשפחות שבוחרות בי כמטפל ומלווה אותם בדרך לרפואה ובריאות.

  מאז ומעולם הרגשתי שאני כאן בשביל לעזור ולטפל באנשים. מצעירותי עברו בראשי מחשבות רבות על תחום העיסוק שלי בעתיד. בתקופה זו הייתי תלמיד בחטיבת הביניים והעיסוק המרכזי בחיי היה אתלטיקה קלה ודרך מחשבתי נטתה אז ללימודי פזיוטרפיה או אורטופדיה.

  בשנת 1988, עברתי תאונת דרכים שאילצה אותי להפסיק ולעסוק בספורט מקצועני ובשינוי דרך ותפיסת חיים. הזדקקתי לעבור טיפולי שיקום בפזיוטרפיה אך גם לעכל ולהבין את השינוי הגדול שעבר עלי בחיים.

  בתקופה, זו גיליתי לראשונה את הרפואה הסינית ואת הטיפול בדיקור סיני ובעזרת המטפל שטיפל בי הבנתי את הקשר שבין גוף לנפש ועד כמה חשובה הבריאות הנפשית לשיקום הגופני ולהיפך.

  זו הייתה אהבה ממבט ראשון ביני לבין הרפואה הסינית והפילוסופיה הסינית וכבר מאז התחלתי להעמיק וללמוד אודותיה, עד לידיעה מוחלטת שרפואה סינית בשבילי היא דרך המשלבת כלים פרקטיים כמו דיקור סיני או צמחי מרפא, לצד כלים טיפוליים לא פחות חשובים הקשורים לרגש ולנפש האדם, בדרך לרפואה שלמה.

  הכשרה ונסיון

  דרכי המקצועית התחילה לפני יותר מ 20 שנים. למדתי במכללת מדיסין במשך 4 שנים (רפואית סינית מודרנית –TCM ), לאחר מכן למדתי מטובי המורים והמטפלים, פטר וואן קרבל, רפואה סינית קלאסית (STEMS & BRANCHES) והתמחות בטיפול בילדים ע"י גו'ליאן סקוט.

  במהלך השנים, המשכתי ללמוד תחומים נוספים שתמכו והרחיבו את הבנתי בתחום הטיפול בילדים כגון פסיכולוגיה ואנטרופוסופיה, צברתי ניסיון רב בטיפול בגיל השלישי במסגרת דיור מוגן

  (במיוחד, בתחום מערכת העיכול ואורטופדיה) וטיפלתי שנים רבות במכון לפזיוטרפיה ושיקום ספורטאים.

  שאיפתי – להיות קשוב לקצב, לרצון וליכולת של המטופל, לאבחן ולהתאים את סוג הטיפול המדוייק ביותר בדרך לשיפור, הקלה בכאב והחלמה.

  השילוב בין רפואה עשירה בניסיון כמו הרפואה הסינית, לימודים מעמיקים וניסיון קליני רחב, גורמים להתייעלות התהליך ולהצלחת הטיפול.

  גלריית סרטונים- ראיונות בתקשורת

  רפואה סינית לנשים - כאבי מחזור ובעיות בווסת

  נשים רבות סובלות מבעיות שונות סביב המחזור והווסת. חלקן חושבות שהתופעות טבעיות וכך צריך להיות ולסבול.
  זיו אלקלעי מטפל ברפואה סינית ומומחה לטיפול בנשים וילדים, מסביר בתוכנית אירוח, כיצד נראה ומרגיש מחזור ווסת תקין וכיצד עי הרפואה הסינית ניתן לטפל בתופעות ביעילות רבה ובקלות יחסית עי כלי טיפול כגון דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה.

  רפואה סינית לנשים - חוסר פריון / פוריות

  זוגות רבים מתקשים להיכנס להריון. חלקם הגדול בריאים לחלוטין ולשאר יש קושי בריאותי כזה או אחר. זיו אלקלעי, מטפל ברפואה סינית ומומחה לטיפול בנשים, מסביר בתוכנית אירוח, מה מקומה של הרפואה הסינית בשילוב דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה מאוזנת ואורח חיים בריא בדרך להריון וכיצד הרפואה הסינית יכולה לשפר את הסיכויים(מחקרית) ולתמוך בתהליך המבורכך, עד להריון, במהלך ההריון ובלידה.

  דיקור סיני לילדים

  רפואה סינית הכוללת דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה, היא לא רק בשביל מבוגרים, אלה ובמיוחד בשביל ילדים. זיו אלקלעי, מומחה לטיפול בילדים ובנשים, מסביר כיצד הוא מטפל בילדים ברפואה וכמה חשוב הטיפול למערכת החיסון

  רפואה סינית וטיפול בנזלת, שיעול וליחה

  כיצד רפואה סינית מתמודדת עם בעיות של נזלת, שיעול ועודפי ליחה? כיצד מטפלים ואיך נמנעים מנזלת ומליחה עי טיפול בדיקור סיני, מצחי מרפא ותזונה.
  זיו אלקלעי, מטפל ברפואה סינית ומומחה לטיפול בילדים ונשים, מתארח בתוכנית בריאות בערוץ 2

  רפואה סינית - כיצד מתבצע אבחון

  זיו אלקלעי מסביר על ההבדל בין האבחון הרגיל לאבחון של רפואה סינית. מהם כלי האבחון, כיצד הוא מתבצע והאם יש הבדל בין אבחון למבוגרים וילדים

  רפואה סינית - טיפול בילדים ומבוגרים

  רפואה סינית - טיפול בילדים ומבוגרים בשילוב של דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה. זיו אלקלעי, מומחה לרפואה סינית ומתמקד בטיפול בנשים וילדים, מסביר כיצד לחזק ולשמר את מערכת החיסון.

  רפואה סינית - דלקת אוזניים

  זיו אלקלעי, מטפל ברפואה סינית ומחמחה לטיפול בילדים ונשים, מסיר כיצד ניתן להימנע מדלקות אוזניים וכיצד ניתן לטפל ביעילות בדלקות אוזניים וטיפות אוזניים, מלבד דיקור סיני וצמחי מרפא.

  רפואה סינית - איך מקלים על שיעול בדרך טבעית

  רפואה סינית היא רפואה עממית ויש לה גם טיפים רבים לטיפול בתופעות רבות. זיו אלקלעי, מטפל ברפואה סינית, מסביר כיצד להקל על תופעת השיעול והנזלת בעזרת בצל ודבש.

  מן התקשורת- כתבות וראיונות

  המלצותי למניעת שפעת וחיזוק מערכת החיסון

  טיפול שכולו אהבה

  רפואה שלמה

  הריון בדרך הקלה

  טיפת חלב - תזונת תינוקות

  על גישת ה raw food מגזין בוסתן

  זיו אלקלעי - רפואה סינית במגזין בוסתן

  ראיון במאקו n12 בנושא מערכת העיכול

  רפואה סינית ותזונת חורף, מגזין נשים עיתון המבשר

  חברת הקידום המובילה בישראל חברת הקידום המובילה בישראל
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support