דיקור סיני לפוריות

  חוסר פריון

  חוסר פוריות הצלחה ע"י טיפול טבעי ברפואה סינית

  חוסר פוריות / עקרות מוגדר ברפואה כאי הצלחה של זוג להיכנס להריון לאחר שנה לפחות של קיום יחסי מין בקביעות וללא שימוש באמצעי מניעה.

  בארץ ובארצות הברית, אחד מכל חמישה זוגות עונה על ההגדרה של חוסר פוריות.

  האמת היא שזה לא כל כך קשה להיכנס להגדרה הזו של חוסר פוריות בארץ, אפילו זה קורה די בקלות. באופן אישי, אני חושב, שההגדרה הזו של חוסר פוריות היא שגויה, מטעה וגורמת לסטרס מיותר. כפי שלא ניתן להשוות בין 2 תינוקות או שני בני אדם, אי אפשר להשוות ולהגדיר בזמן את הנקודה שבה נכנסים להריון והנקודה שבה לא מצליחים להיכנס להריון.

  בעקבות ההגדרה הרעה הזו של חוסר פוריות, מאות נשים, גברים וזוגות מוגדרים כחסרי פריון, למעשה חולים, ומכניסים גוף בריא למיטה חולה.

  מבחינתי, חוסר פריון יכול לקבל הגדרה רק ע"י מציאת בעיה גופנית מוגדרת וספציפית. כל עוד שני בני הזוג בריאים, הזרע תקין, ולאישה אין שום בעיה פיזיולוגית, לא מגדירים כלום ופשוט ממשיכים לנסות להיכנס להריון ע"י קיום יחסי מין ספונטניים ועם הרבה אהבה ואופטימיות.

   

  הקשיים בדרך להריון או להגדרה של חוסר פריון

  יש מספר סיבות שמקשות להיכנס להריון, אך לא גורמות לחוסר פריון:  חתונה בגיל מאוחר, רצון להגשים שאיפות , רצון לעצמאיות של האישה, תזונה לא מאוזנת, עישון, חוסר /עודף פעילות גופנית, מתח, חוסר שינה ועוד. בחלק גדול מהמקרים שני בני הזוג בריאים לחלוטין ואין כל ממצא רפואי שיכול להסביר את חוסר יכולתם להביא ילד לעולם.

   

  חוסר פריון והצד הרפואי

  • חוסר פריון בצד הגברי – במקרה של גברים, אין סיבות רבות שיכולות לגרום לחוסר פוריות ורובן הגדול קשור בצורה כזו או אחרת לזרע.
  • בעיות בתחום הזרע – כמות זרע נמוכה, עוצמת זרע נמוכה, צורת זרע לא תקינה, תנועתיות זרע נמוכה או לא נכונה, נוזל זרע חומצי מידי, נוזל זרע יבש או מימי מידי והעדר זרע.

  במקרים של בעיית זרע, הטיפול המקובל אינו מספק ולא נותן תשובה רפואית ופתרון לבעיה מלבד האפשרות לסינון הזרע הטוב, השבחתו והחדרתו לגוף האישה באמצעים כירורגיים.

   

  חוסר פריון לגבר וטיפול ע"י רפואה סינית

  בנושא חוסר פריון של הגבר, הרפואה הסינית מתמודדת נהדר כמעט עם כל בעיות הזרע. יש קושי רב במקרים בהם הזרע נע לכיוונים שונים ובמקרים של העדר מוחלט של זרע, אך בכל שאר המקרים ניתן לשפר את הבעיה ולרפא לחלוטין את איכותו, כמותו ותנועתו של הזרע.

  • ווריקוצלה כגורמת לבעיית זרע – במקרים יחסית רבים, מופיעה לגבר ווריקוצלה. זוהי למעשה סוג של יבלת או התרחבות של הוריד המוליך דם לכיוון איבר המין מהאשכים. לאורך זמן, ווריקוצלה יכולה לגרום להרס של הזרע וחוסר אונות. רפואה סינית יכולה לטפל בהצלחה רבה בווריקוצלה ע"י דיקור סיני וצמחי מרפא.
  • חוסר פריון בצד הנשי – חוסר פריון לאישה הוא מורכב יותר מחוסר פריון של הגברים וכולל בעיות בכל מערכת המין ומערכת הרבייה.
  • בעיות שיכולות לגרום לחוסר פריון אצל האישה – בעיות ביוץ, חצוצרות, שחלות, צוואר הרחם ובעיות מנטאליות.
  • חוסר פריון בעקבות חוסר ביוץ – יש מספר סיבות שיכולות לגרום לחוסר ביוץ. במקרה של ביוץ אשר לא קיים או לא מסודר בעקבות בעיה הורמונאלית, העניין מטופל ע"י טיפול הורמונאלי כזה או אחר. הטיפול ההורמונאלי אינו פותר את הבעיה, אלה מאפשר ביוץ באופן זמני בלבד.

  רפואה סינית יכולה להחזיר את הביוץ

  לעומת הרפואה המודרנית, שפותרת את הבעיה באופן זמני בלבד, אך גם גורמת לנזקים בעתיד, הרפואה הסינית משתמשת בצמחי מרפא ודיקור סיני לפתרון שורש הבעיה. הטיפול מאפשר לאישה לבייץ באופן תקין. הטיפול אורך יותר זמן מהטיפול ההורמונאלי, אך מאפשר ריפוי ובריאות (בניגוד להורמונים אשר מסכנים את בריאות האישה והעובר).

  • חוסר פריון הנגרם כתוצאה מבעיה בחצוצרות – במקרים מסוימים, החצוצרות הן אנומליות במבנה או בתפקוד כתוצאה מזיהום, אנדומטריוזיס, הדבקויות, גושים סיביים או מסיבה לא ברורה. ניתן ע"י צילום רנטגן מיוחד של הרחם והחצוצרות לבדוק ולטפל בבעיה. במקרים בהן הסיבה אינה ידועה לרפואה המודרנית, הפתרון אינו ידוע, לכן האפשרות היחידה היא טיפול בדיקור סיני המאבחן את גורם המחלה ומטפל באשה מהשורש.
  • חוסר פריון הנגרם כתוצאה מבעיה בצוואר הרחם – הבעיה העיקרית של צוואר הרחם הוא ריר צוואר הרחם. ריר צוואר הרחם משמש כמסנן ומונע כניסה של חיידקים מצוואר הרחם לרחם. ריר צוואר הרחם גם מחזק את כושר ההישרדות של הזרע. רק בשלב הזקיקי של המחזור הווסתי בו עולה רמת הורמון אסטרדיול הזרע יכול לחדור את הריר לכיוון הרחם והחצוצרות. לעיתים ישנה רמת הורמון נמוכה ביותר בזמן הזקיקי כך שהזרע אינו יכול לחדור פנימה. הדרך היחידה לפתרון הבעיה היא הפריה תוך רחמית, שבה מחדירים את תאי הזרע ישירות אל הרחם.

  טיפול בריר צוואר הרחם ע"י רפואה סינית- הרפואה הסינית יכולה לפתור את בעיית הריר ע"י איזון הורמונאלי ואנרגטי של האישה. הטיפול יבוצע ע"י צמחי מרפא, דיקור סיני ותוספי תזונה המשפרים את אנרגיית הכבד והכליות.

   

  להישאר אופטימיים

  רוב הזוגות המגיעים למרפאתי בעקבות חוסר פריון- בריאים, ללא ממצא רפואי המעיד על בעיה וללא פתרון מלבד טיפול הורמונאלי, הזרעות והפריה.

  שוב חשוב לי לבקש לא למהר להגדיר הגדרות ולא להחליט החלטות שנובעות מסטרס., מכיוון שהחלטות אלה יגרמו לכם להיכנס לתהליך ארוך, מייגע ומחלה.

  לרפואה הסינית, יש את האפשרות לעזור בשני המצבים, גם במצב שבו נמצא חוסר איזון אמיתי, אצל הגבר או האישה, שגורם לחוסר פריון ולאי יכולת להיכנס להריון וגם לזוגות בריאים, שרוצים להגביר את הסיכויים להיכנס להריון, להשביח את הזרע באופן טבעי, לאזן את המערכת ההורמונאלית אצל הנשים ולא מעוניינים לעבור את שרשרת העינויים הכרוכה בטיפולי פוריות.

  זוגות אלה מוצאים ברפואה סינית פתרון יעיל, בריא ומהיר לבעיית הפוריות שלהם.

  הדרך הטובה ביותר להגדיל את הסיכויים להפריה היא טיפול בגבר ובאישה ביחד. ברוב המקרים טיפול בדיקור סיני ובצמחי מרפא ושיפור תזונתי, מספיק בהחלט על מנת לפתור את הבעיה בדרך להפריה נורמאלית והריון בריא.

  מידע נוסף בנושא

  דיקור לפוריות

  דיקור סיני לפוריות הוא חלק ממגוון רחב של טיפולים, שכולם כאחד מהווים את הטיפול הנכון, אשר עשוי לסייע לאישה המעוניינת בכך למלא את החלק שלה ביקום ולהיכנס להיריון. זיו אלקלעי מומחה לדיקור סיני ולרפואה סינית, מסייע לנשים צעירות או צעירות פחות, לממש את הנשיות שלהן ולהביא צאצא חדש לעולם. בשורות להלן נסביר את הבדלי התפיסה בין התרבות המזרחית לתרבות המערבית בנושא הפוריות. בנוסף, נרחיב מעט את היריעה באשר לתפקיד של הדיקור הסיני בדרך להיריון מוצלח.

  דיקור סיני לפוריות האישה – המערב והמזרח והבדלי התפיסה הבריאותית ביניהם

  ההבדל העיקרי בין התפיסה המערבית לבין התפיסה הסינית של בריאות בכלל, ונושא ההיריון בפרט, הוא משמעותי. במערב, אישה המעוניינת להיכנס להיריון ולא מצליחה, פונה לרופא. הרופא מפנה אותה לבדיקות שהן פיזיולוגיות בעיקרן, ומנסות לזהות בעיה פיזיולוגית. אם יש בעיה כזאת, היא מטופלת במיטב האמצעים. ואולם אם אין בעיה נראית לעין, עשוי הרופא להימנע מטיפולים, או להעניק לאישה טיפולי פוריות שלא תמיד עוזרים. מנגד, הרפואה הסינית תופסת את האישה כמכלול, ומתייחסת לבעיית העדר הפוריות לא רק במובנים הפיזיולוגיים שלה, אלא גם במובנים הנפשיים והרגשיים שלה. ההבדלים מתחילים מאופי הבדיקות – שברפואה הסינית כוללות במקרה הזה את הכבד, הכליות, הטחול והלב, כאשר לכל אחד מאלה יש תפקיד בדרך ליצירת חיים חדשים. בנוסף לבדיקות האלה, מנסה המטפל בשיטה הסינית לזהות גם את הכשלים בזרימת האנרגיה אצל המטופלת, דבר שהוא כשלעצמו עלול להשפיע לרעה ולמנוע מהמטופלת להיכנס להיריון.

  דיקור סיני לפוריות והמשמעות שלו

  בתום תהליך הבדיקה, המטופלת מקבלת טיפול כוללני, הנובע הן להיבט הרפואי והן להיבט הפיזיולוגי. בהיבט הרפואה אפשר לכלול את ההשפעה המבורכת של עשבי מרפא ותרופות אחרות, שנועדו להגביר את המוכנות של האישה להיריון. בהיבט הפיזיולוגי, חלק מהטיפול הוא הגברת הרוגע אצל האישה. זה אומר בדרך כלל עריכת שינויים באורח החיים ומעבר לאורח חיים רגוע יותר. דיקור סיני לפוריות מעצים את הרוגע, ומנסה במקביל לחדש את הזרימה הנכונה של האנרגיה בגוף, שגם היא נדרשת על מנת להביא לתוצאה הדרושה.

  טיפול בדיקור סיני לפוריות

  דיקור סיני לפוריות יכול לסייע רבות לנשים אשר אינן מצליחות להיכנס להריון מסיבות שונות. בעזרת מגוון הכלים הטיפוליים של הרפואה הסינית ובעזרת כלי האבחון המדויקים של הרפואה הסינית, ניתן להבין לאחר אבחנה מסודרת, מה הגורמים אצל האישה או אצל הגבר aאשר בגללם יש קושי להיכנס להריון ובהגדרה יש "חוסר פריון". 

  דיקור סיני הוא אחד הטיפולים הנפוצים הקשורים בנושא של פוריות וקיימים טיפולים תומכים נוספים. הייחודיות של הטיפול הוא מצד אחד בעדינות שבו (בעזרת טיפול עדין ומקומי ניתן לשפר תפקודים פנימיים ולשפר מצב הפוריות) ומצד שני, ניתן הביא לתוצאות מהירות ומפתיעות ללא שימוש באמצעים אחרים שעלולים להזיק (הורמונים למשל).

  זיו אלקלעי מטפל ברפואה סינית מזה 23 שנה ומתמחה בטיפול בנשים.

  דיקור סיני לפוריות – לפתרון בעיה רגישה וכואבת

  דיקור סיני לפוריות נעשה בקליניקה של זיו ביישוב קדימה שבאזור השרון. מפגש ראשוני אשר אורכו כשעתיים, כולל הכרות מעמיקה עם המטופלת, יצירת אבחנה, בניית אסטרטגיה טיפולית, שיתוף המטופל בתוכנית הטיפול, ייעוץ לתזונה ותוספי תזונה לפי הצורך וכמובן דיקור סיני. הטיפולים מתבצעים אחת לשבועיים שלושה, כמובן שלפי האבחנה והמקרה ספציפי. לאחר הפגישה הראשונה, כל מפגש אורך כשעה. זיו הוא מסוג המטפלים ברפואה סינית ששמח לתת ייעוץ גם מחוץ למסגרת שעת הטיפול. לכן, ניתן תמיד להתקשר ולהתייעץ על שיגרת החיים בכל זמן שנחוץ. 

  לרוב, האשה מגיעה לטיפולים לבדה, אך לעיתים יש צורך גם לבדוק את הגבר, מכיוון שבחלק מהמקרים חוסר האיזון או הבעיה דווקא מתחילים אצל הגבר או אצל שני בני הזוג. הטיפול מותאם למספר מצבים. הראשון הוא כאשר הזוג לא התחיל טיפולי הפריה, במקביל לטיפולים אלו ובעת הפסקה בין טיפול לטיפול.

  דיקור סיני לפוריות – מטרות הטיפול

  מטרת הדיקור הסיני הוא לטפל בחוסר האיזון ולהעלות דרמטית את הסבירות להיכנס להריון. הוא מתבצע בנקודות נבחרות על פי מפת הגוף הקיימת ברפואה הסינית. הטיפול משולב לעיתים עם המלצות לנטילת תרופות המבוססות על צמחי מרפא, וכן, לתפריט תזונה מתאים ותוספי תזונה נלווים. אצל הגבר הדבר ישפר את איכות וכמות הזרע וכן, את התנועתיות שלו. אצל האישה יוריד לחץ נפשי קיים וישפר את מוכנות האיברים המיניים לכניסה להריון וכמובן יאזן הורמונלית.

  מטפל מסור ומקצועי בפוריות בעזרת דיקור סיני

  זיו אלקלעי – מומחה לרפואה סינית, בעל ניסיון של 23 שנות טיפול ומתמחה בטיפול בנשים. זיו למד לאורך שנים במוסדות מובילים בתחום, שייך לאיגוד הרפואה הסינית בישראל. הניסיון מזוגות וממטופלות רבות ומורכבות מוביל להצלחה בטיפול וכהוכחה, מאות מטופלים המגיעים ממגזרי אוכלוסייה שונים ומכל הארץ, כולל כמובן נשים וזוגות הבאים לטיפול בדיקור לפוריות ומעוניינים להביא ילד לעולם.

  שאלות נפוצות

  למה לבחור לבצע את הטיפולים אצלנו?

  זיו אלקלעי בעל ניסיון ורב ברפואה הסינית הקלאסית, הטיפולים הם מותאמים אישית לכל אחת ונעשים בליווי בצורה רגישה עם יחס אישי חם.

  איך מתבצע הטיפול?

  הטיפול מתבצע על יד צמחי מרפא, דיקור סיני ותוספי תזונה לשיפור אנרגיית הכליות והכבד

  מה חשוב לדעת לפני התחלת הטיפול?

  ההגדרה המערבית לחוסר פיריון יוצרת המון לחץ שרק מחבל בניסיונות הכניסה להריון. כחלק מהטיפול יש להגביר את הרוגע של האישה על מנת לשפר את פוריותה באופן טבעי

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support