אצבע הדק

  TRIGGER FINGER – אצבע הדק

  זהו סוג של דלקת בגידים אשר מכופפים את אצבעות היד, במיוחד מדובר על האצבע האמצעית (האמה) הבעיה שכיחה מאוד במיוחד החל מגיל 50 לנשים ולגברים.

  ברוב המקרים, הגורם לבעיה הוא הצרות של התעלה בה עוברים הגידים לאצבעות או התעבות של הגיד ללא קשר לתעלה. בשני המקרים התופעה גורמת לחוסר תנועה של הגיד בתוך התעלה, ליצירת דלקת וכאבים ומגבלה בתנועת האצבעות.

  הגורם לאצבע הדק

  הגורם לאצבע הדק הוא התעבות של הגיד או היצרות של התעלה בה הגיד עובר. התופעה יכולה להתעורר כתוצאה מתנועות חוזרות ונשנות או מאמץ גדול של היד. כאשר הגידים מגורים, הדבר גורם לכאב באצבע ולעיתים לנפיחות ונוקשות.

  הטיפול

  הטיפול המקובל הוא לקיחת תרופות נוגדות דלקת, הזרקת קורטיזון לאזור הכואב (לא מומלץ להרבות בטיפול זה בגלל תופעות הלוואי), ניתוח בהרדמה מקומית (ברוב המקרים, הניתוח מצליח לשחרר את המתח, אך כאבים נשארים והתופעה חוזרת על עצמה) ומנוחה ליד.

  הטיפול ברפואה הסינית

  מקרה זה הוא מקרה קלאסי נוסף שבו רצוי לערב את הרפואה הסינית, בגלל הצלחה מרובה, בזמן יחסית קצר וללא תופעות לוואי שליליות. 

  הטיפול משלב אקופונקטורה (דיקור סיני) וצמחי מרפא. מטרת הטיפול היא הרגעת הכאבים, חיזוק מערכת החיסון (לטיפול יעיל בדלקת) והזנת הגוף בנוזלים חיוניים שבגלל חסרונם הגידים והתעלות באזור הכאב מתייבשים, הופכים לחסרי גמישות וגורמים לחוסר תנועה של הגיד בתוך התעלה. צמחי המרפא משמשים אותנו לשיכוך הדלקת, יצירת תנועה בתוך התעלות והזנה בנוזלים חיוניים.

  אולי יעניין אתכם גם: מיגרנות טיפול

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support