אקופנקטורה/ דיקור

  שאלות נפוצות בנושא אקופנקטורה/ דיקור

  לאנשים רבים שמתקשרים לברר על הטיפול ומגיעים לטיפול ברפואה סינית, שמעו על דיקור סיני ככלי טיפולי יעיל ברפואה הסינית, אבל לא ממש יודעים מה זה, איך זה עובד ועולות שאלות רבות במהלך השיחה או הטיפול. זה הזמן להשיב לאותן שאלות.

  איך הדיקור עובד?

  בשביל להשיב בצורה מלאה לשאלה זו, אצטרך יותר מאשר עמוד באתר, כנראה שהרצאה שלמה גם לא תספיק, אבל בכל זאת אנסה להסביר על קצה המזלג בדרך הפשטנית ביותר שאני יכול.

  לכל מערכת ולכל איבר בגופנו יש תדר, כן, ממש תדר כמו תדר חשמלי. לבדיקת התדר החשמלי של איברים מסויימים יש כבר בדיקות מודרניות, למשל ניתן לבדוק את התדר במוח או בשריר או הולכה של עצב וכו. לכל איבר יש תדר וכאשר האיבר פועל (24/7) אז לאורך כל היום הוא מפיץ את התדר הזה ממנו, דרך הגוף, החוצה על פני העור. בדיוק כמו שברק יוצא מהשמיים והעננים, פוגע בריצפה ומתפזר, כך גם התדר של האיברים הפנימיים שלנו, הם מתפזרים על פני העור באופן תמידי וקבוע ולזה אנחנו קוראים- מרידיאנים. על המרידיאנים ישנן נקודות הדיקור. ישנם 12 מרידיאנים ל 12 איברים פנימיים שהרפואה הסינית מחשיבה כאחראיים על כל תפקודי המערכת. דרך מחט (מוליכה חשמל) אנחנו יכולים למעשה לסגור מעגל חשמלי ולהשפיע על האיברים הפנימיים מבחוץ פנימה.

  יש כ 400 נקודות דיקור וכל נקודה משפיעה בצורה שונה על איבר המטרה ובעלת יחס והשפעה שונה לאיברים אחרים.

  מאיזה גיל ניתן להתחיל ולטפל בדיקור?

  היופי בדיקור הוא שהוא כלי יחסית חיצוני (בניגוד לצמחי מרפא ולתזונה או תוספי תזונה) ולכן ניתן להתחיל טיפולי דיקור מיד אחרי הלידה, במידה ויש צורך כמובן. זהו כלי בטוח לחלוטין ובעל השפעה מאוד טובה ומהירה.

  האם יש הבדלים בין דיקור לילדים ולמבוגרים?

  כן. תינוקות וילדים הם לא מבוגרים בגוף קטן. המערכת של התינוקות והילדים עובדת בצורה שונה ולכן חשוב שמי שמטפל בילדים יעבור התמחות בטיפול בילדים בנוסף ללימודי הבסיס של הרפואה הסינית. בנוסף, הזמן שבו מבוגר שוכב עם המחטים הוא בערך עשרים דקות ולעומת זאת, אצל תינוקות אני רק מכניס ומוציא את המחט, אצל ילד קטנים מחכים כמה שניות או מס דקות בודדות והמחטים קצרות ודקות יותר.

  באיזה מחלות ניתן לעזור על ידי דיקור?

  באופן עקרוני הרפואה הסינית מתרכזת בטיפול בחוסרי איזון פנימיים שונים אצל בני האדם, אשר גורמים לתופעות או מחלות או כאבים שונים. מכיוון שהפוקוס הוא בריפוי המקור, יש מגוון מחלות מאוד גדול, מתופעות שונות של כאב כמו כאבי גב או כתף קפואה וכאבי ראש, מיגרנות קשות, ברכיים ובטן ועד מחלות קשות כמו סרטן וכרוניות כמו פסורייזיס או רפלוקס של הקיבה וכו….

  האם אפשר ללמוד רק דיקור סיני בלי ללמוד רפואה סינית?

  האם אפשר ללמוד לנתח בלי ללמוד רפואה? דיקור הוא כלי אחד מבין רבים שיש לרפואה הסינית להציע. על מנת לטפל בדיקור, יש צורך בלימוד מעמיק וארוך של הרפואה הסינית כולה (שכולל גם לימודי רפואה רגילה), תהליך שדורש לרוב בין 4 ל 6 שנים או אלפי שעות לימוד אקדמיות. לצערי ישנם שרלטנים רבים בארץ שלמדו תקופה קצרה, עשו קורס בבתי ספר לא מוכשרים ונמצאים כעת בקהילת המטפלים- בידקו והזהרו.

  האם יש התמחות ספציפית בתחומים מסויימים?

  כמו ברפואה המודרנית- כך גם ברפואה הסינית. לאחר סיום 4 שנות לימוד, ניתן לעבור לימודי המשך ולהתמחות בתחומים שונים- טיפול בילדים, טיפול בנשים, אורטופדיה, מערכת העיכול וכו….

  האם הדיקור כואב?

  כמובן שכאב זה דבר יחסי, בכל זאת מדובר במחט,אבל, המחטים שמשתמשים בהם בדיקור הם מאוד מאוד דקות (בערך חלקי 100 מהמחטים שעושים איתם בדיקות דם), עם טכניקה טובה כמעט ולא מרגישים אותם ואם כן אז מדובר בשניה אחד ששווה פז.

  כמה זמן צריך להיות עם המחטים?

  תינוקות – מכניסים ומוצאים

  פעוטות- מספר שניות

  ילדים- לפי הגיל, מס הדקות (בן 10- 10 דקות)

  מבוגרים- 21 דקות

   

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support