גדילת הערמונית

  BENIGH PROSTATIC HYPERPLASSIA - גדילת הערמונית

  הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית. מצב שכיח אצל גברים מעל גיל 50. סיבת ההגדלה אינה ידועה, אולם עלולה להיות כרוכה בשינויים הורמונלים הקשורים לגיל. הגדלת הבלוטה לוחצת על שלפוחית השתן וגורמת להצרתה. ככל שעובר הזמן זרם השתן נחסם, השלפוחית אינה מתרוקנת לחלוטין, והשתן הנשאר עלול לגרום לזיהומים ולהיווצרות אבנים. חסימה ממשוכת עלולה לפגוע גם בכליות.

  טפטוף במהלך השתנה, אי התרוקנות, תכיפות במתן שתן, תכיפות יתר במתן שתן בלילה. כאשר ישנו מאמץ בהשתנה, ורידי השופכה והשלפוחית עלולים להתפקע ולגרום להופעת דם בשתן. חסימה מלאה גורמת לחוסר יכולת לשתן וכאבים בבטן תחתונה וזיהום השלפוחית גורם לצריבה בהשתנה ולחום.

  הטיפול

  בדיקת רופא יכולה לקבוע על הגדלה של הערמונית והאם ישנם גידולים סרטניים. בנוסף, מבצעים בדיקת דם ותפקודי כליה (בבדיקת הדם נבדק האנטיגן הסגולי לערמונית). רמות גבוהות של אנטיגן זה מצביעות על מצב שבו יש לבצע בדיקה שנייה לשלילת סרטן (לעיתים יש צורך בבדיקות נוספות לוודא שאין סרטן).

  הטיפול התרופתי המקובל הוא טיפול בזיהום בשתן, ניסיונות להקטין את הבלוטה, ובנוסף ניתן לנקז את השתן בשלפוחית השתן ע"י צנתר וההקלה הגדולה ביותר נעשית ע"י ניתוח להסרת חלק מהבלוטה.

  הטיפול ברפואה הסינית

  הטיפול ברפואה סינית במקרה זה מורכב משני חלקים:

  • טיפול בזיהום ע"י דיקור סיני וצמחי מרפא.
  • כיווץ הערמונית ביעילות רבה ע"י דיקור וצמחי מרפא, תוספי תזונה והימנעות מתזונה אשר מחלישה את אנרגיית הטחול והכבד.
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support