טיפול בדלקת אוזניים

  דלקת אוזניים היא אחת הסיבות השכיחות ביותר שגורמות להורים להביא את ילדם לטיפול. דלקות אוזניים הן תופעה שיכולה להופיע פעם אחת בחיים או יכולה לחזור לילדים אחת לשבוע או אחת לחודש. לצערי, ילדים רבים סובלים מדלקות אוזניים חוזרות במשך חודשים ושנים ולומדים ל"אהוב" ולהתרגל לסירופ הממותק שבתוכו אנטיביוטיקה.

   

  קצת להבין יותר על דלקת אוזניים

  דלקת אוזניים היא זיהום בתעלת האוזן או באוזן התיכונה, אשר עלול לתקוף את התעלה כולה או חלק ממנה ועד תוך האוזן. דלקת אוזניים מסוג זה נפוצה ביותר בעונת השחייה ומועברת דרך מי הבריכה והים, או בעונת החורף כשהווירוסים והחיידקים חוגגים. הזיהום נגרם כתוצאה מחדירה של מגוון חיידקים, פטריות ווירוסים שונים.

   

  סימנים של דלקת אוזניים (תעלת האוזן)

  הסימנים של דלקת אוזניים (דלקת באוזן החיצונית) כוללים גרד, עקצוץ, כאבים והפרשה עם ריח רע. במקרים בהם תעלת האוזן מתנפחת או מתמלאת במוגלה השמיעה נפגעת (באופן זמני בלבד).

   

  סימנים של דלקת בעור התוף

  מלבד מצב של דלקת אוזניים, יכולה להתפתח גם דלקת בעור התוף. יכול להיות מצב של דלקת בעור התוף ללא דלקת בתעלת האוזן, אך כשזה מגיע בנוסף לדלקת אוזניים, המצב מעיד על החמרה וחולשה של מערכת החיסון.

  הסימנים לדלקת עור התוף הם התנפחות עור התוף ע"י שלפוחיות נוזליות וכאבים פתאומיים רבים שנמשכים מספר ימים.

   

  סימנים לדלקת חריפה של האוזן התיכונה

  דלקת אוזניים מסוג זה נקראת אוטיטיס מדיה והיא שכיחה במיוחד לילדים מגיל 3 חודשים ועד 3 שנים. הסימנים שלה יותר חריפים וכוללים כאב אוזניים חזק ובלתי פוסק, אובדן שמיעה זמני, לעיתים בחילות, הקאות ושלשולים, חום גבוה ובמידה ויש קריעה של עור התוף תופיע הפרשה דמית, נוזלית ולבסוף מוגלתית. דלקת אוזניים מסוג זה יכולה גם להסתבך ולגרום לזיהום עצמות הפנים, שיתוק פנים, אובדן שמיעה, דלקת קרום המוח וכיבים במוח (ברוב המקרים לפני הופעת הסיבוכים יופיעו כאבי ראש, אובדן שמיעה פתאומי, סחרחורות, חום וצמרמורות).

   

  סימנים לדלקת אוזניים כרונית

  במידה ודלקת האוזניים חוזרת על עצמה, היא יכולה לגרום לנקב של עור התוף ולדלקתיות כרונית של רירית האוזן. במקרים אלה תמיד יש גם חולשה של מערכת החיסון שלא מאפשרת לדלקת לחלוף.

  הסימנים העיקריים של דלקת אוזניים, אוטיטיס מדיה כרונית הם הפרשה מוגלתית בעלת ריח רע, לעיתים אובדן שמיעה ולעיתים כאבים. סיבוכים חמורים יותר של דלקת אוזניים כרונית כוללים דלקת האוזן הפנימית, שיתוק הפנים, זיהום המוח וכולסטאטומה.

  הטיפול הרפואי המקובל במקרה של דלקת אוזניים כולל ניקוי הפסולת המצטברת בתעלה, טיפות אנטיביוטיות ומשככי כאב.

   

  הטיפול בדלקת אוזניים ע"י רפואה סינית

  כל כך רבים המקרים של דלקות אוזניים חוזרות במרפאתי. הטיפול ברפואה סינית יעיל ביותר ופותר את הבעיה בהצלחה רבה ובמהירות מפתיעה.

  אסטרטגיית הטיפול במקרים של דלקות אוזניים חוזרות היא – חיזוק מערכת החיסון, הפחתת הדלקת, שיקום האוזן ומניעה.

  בשלב א' האקוטי – הטיפול כולל ניקוי ושאיפת הנוזלים מהאוזן בעזרת נרות הופי (במידה והרופא לא ניקה היטב או שעדיין לא ביקרו אצל הרופא). בנוסף נטפל בדיקור סיני (הדיקור לא נעשה באזור האוזניים), טיפות צמחיות לטיפול מקומי וצמחי מרפא לריפוי הדלקת החריפה.

  שלב ב' – חיזוק מערכת החיסון ושיקום האוזן. הטיפול נעשה ע"י דיקור סיני במטרה להפחית את הצטברות הדלקת וחיזוק מערכת החיסון. במקרים בהם מערכת החיסון מאוד חלשה, נשתמש בצמחי מרפא על מנת לטפל בבעיה בדרך יותר עמוקה.

  שלב ג' – בשלב זה, הילד אינו סובל יותר מדלקת באוזניים ומערכת החיסון מחוזקת, לכן נעשה כל מאמץ למנוע את המחלות הבאות. הטיפול בשלב זה נעשה בתדירות נמוכה, אחת למספר חודשים.

  תזונה – מניסיוני, לתזונה יש השפעה גדולה להתחזקות או החלשות מערכת החיסון ולהצטברות דלקות חוזרות. לכן במהלך הטיפולים, נשים דגש על תזונתו של הילד, נפחית את המרכיבים הגורמים להצטברות הדלקת באוזניים והחלשות מערכת החיסון ונגביר את המזונות החשובים והמחזקים.

  לא כדאי לחכות לדלקת הבאה

  התהליך שעובר על הילדים והורים במקרה של דלקות אוזניים, מאוד מוכר לי וזהו נושא מאוד כאוב, שבחלק גדול מהמקרים נגמר לא טוב. אני חייב להגיד שכמעט 100 אחוזים מהמקרים של דלקות אוזניים חוזרות, מטופלות שוב ושוב באנטיביוטיקה מיותרת שאינה מונעת את הדלקת הבאה ולהיפך מחלישה את מערכת החיסון עוד יותר.

  ניתן לטפל בדלקות אוזניים ע"י רפואה סינית ולמנוע את הופעתן. אל תחכו לדלקת הבאה, תטפלו בילד עוד היום וכך תמנעו ממנו סבל רב בעתיד, תקבלו ילד בריא ומאושר ואיכות חייכם תחזור במהרה.

   

  זיו אלקלעי, מטפל ברפואה סינית ומחמחה לטיפול בילדים ונשים, מסיר כיצד ניתן להימנע מדלקות אוזניים וכיצד ניתן לטפל ביעילות בדלקות אוזניים וטיפות אוזניים, מלבד דיקור סיני וצמחי מרפא.

   

   

  טיפ : טיפול בדלקת אוזניים באמצעות הרפואה הסינית

  דלקת אוזניים היא תופעה מטרידה וחוזרת בקרב ילדים במיוחד. ניתן ע"י טיפות אוזניים להקל על הדלקת ועל הכאבים. את הטיפול ניתן לקנות בבתי טבע או להכין בקלות רבה בבית.

  לצורך ההכנה, יש לקחת כפית של שמן זית, 4 טיפות שמן לבנדר, 2 טיפות שמן מנטה, לערבב ולטפטף באוזן הדלקתית כל שעתיים שלוש או ארבע טיפות.

  על מנת למנוע התפתחות של דלקת אוזניים, יש לחזק את מערכת החיסון במיוחד בחודשי הקיץ ולפניו. מומלץ לקנות גרגירי פולן, מכילים את כל הטוב שיש לעולם להציע, ולתת מגיל שנה בלבד, כפית עד שתי כפיות ליום.

  לבריאות!

  מתוך "תוכנית הבראה" – טופ ליין תקשורת בערוץ 22

   

  טיפול בדלקת אוזניים בילדים

  טיפול בדלקת אוזניים הוא אחד מסוגי הטיפול הנפוצים ביותר, הן ברפואה הסינית והן ברפואה המערבית. זיו אלקלעי מומחה לדיקור סיני ולרפואה סינית, מתמחה בטיפול במגוון רחב של דלקות ובעיות רפואיות אחרות. זאת, באמצעות שיטות טיפול שהתפתחו ונבחנו במשך אלפי שנים ונמצאו יעילות במגוון רחב של מצבים. בשורות הבאות נרחיב את היריעה באשר להבדל בין רפואה סינית לרפואה המערבית. זאת, בעיקר תוך התייחסות לבעיה של דלקת אוזניים כמקרה מבחן.

  טיפול בדלקת אוזניים כאבן בוחן לטיפול יעיל וממוקד

  דלקת אוזניים היא אחת המחלות השכיחות, הן בקרב ילדים והן בקרב בוגרים. ברפואה המערבית המודרנית, המכונה גם רפואה קונבנציונלית, הטיפול בדלקת האוזניים מתבצע בכמה מישורים: הראשון – טיפול במוגלה המצטברת בתעלת האוזן כתוצאה מהדלקת וניקוז שלה במידת האפשר. החלק השני של הטיפול הוא מתן תרופות אנטיביוטיות, אשר נועדו לסלק את הסיבה לדלקת ולפגוע בחיידקים שיצרו אותה. מנגד, טיפול בדלקת אוזניים על פי הרפואה הסינית הוא טיפול כל כולל. דרך האבחון של הדלקת היא ייחודית ומתבססת על ראייה שונה של הגורמים למחלה. ואולם ההבדל האמיתי טמון בטיפול במחלה, כאשר על פי הרפואה הסינית הטיפול כולל שינויים בתזונה, ביחד עם נטילת תרופות המבוססות על צמחי מרפא בעלי תכונות ייחודיות. לרוב, הטיפולים בשיטות רפואה סינית הם יעילים גם על פי אמות מידה מערביות. היתרון של הרפואה הסינית במקרים הללו טמון בעובדה שהמטופל לא מקבל אנטיביוטיקה, שמעבר לפגיעה הפיזיולוגית והחלשת ההתנגדות של המטופל למחלות, היא עשויה לגרום לתופעות לוואי בעייתיות.   

  דלקת אוזניים טיפול ברפואה סינית והיתרונות הגלומים בו

  בשורות דלעיל, הודגמה התועלת ברפואה הסינית במקרה ספציפי. ככלל, הרפואה הסינית מאבחנת מחלות בצורה ייחודית, כשלרוב התרופות שמספקים המטפלים מותאמות אישית למטופל ולבעיה שלו. ההבדל בין הרפואה הקונבנציונלית והרפואה הסינית, טמון בכך שהמטפלים ברפואה הסינית מנסים לאתר את הגורמים למחלה. זאת, לעומת הרפואה הקונבנציונלית המטפלת לרוב בסימפטומים, תוך התעלמות מגורמי המחלה עצמם. בניגוד למצופה, הרפואה הסינית לא שוללת שיטות טיפול אחרות מנגד, הרפואה המערבית איננה מקבלת שיטות רפואה שאינן מערביות ומדעיות.

   

  שאלות נפוצות

  מה היתרון בטיפול באמצעות רפואה סינית?

  הרפואה הסינית, בניגוד לרפואה המערבית – שמה דגש על איתור ופתרון שורש הבעיה ובכך פותרת גם את התסמינים.

  למה אנחנו? 

  זיו אלקלעי בעל השכלה וניסיון רב בתחום הרפואה הסינית ובפרט התמחות בטיפול בילדים ע"י גו'ליאן סקוט. הטיפול שתקבלו הוא טיפול מסור, איכותי ויעיל.

  איך יוצרים איתכם קשר?

  ניתן להתקשר לאחד ממספרי הטלפון הבאים למענה – 077-3332267 או 052-2203683

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support