דלקת הסימפונות

  BRONCHITIS – דלקת הסמפונות

  דלקת של הסמפונות נגרמת לרוב על ידי זיהום נגיפי או חיידקי שנרפא בסופו של דבר כמו כל זיהום אחר, אבל כאשר יש דלקת כרונית או ברונכיטיס לחולי לב או קשישים, המחלה מסוכנת למדי. לחולי מערכת חיסון, מעשנים, חולי לב וחולי מחלות שונות של הריאות יש קושי תמידי בהוצאת חלקיקים נשאפים מהסמפונות ולכן יש סבירות גדולה יותר לאנשים אלה לחלות במחלה.

  איך הדלקת מתחילה?

  הדלקת מתחילה בסימנים רגילים של התקררות כגון נזלת, צמרמורות, כאבי שרירים, חום וכאב גרון, וממשיכה לשיעול יבש ומאוחר יותר השיעול מלווה בכיח ירוק או צהוב. החום נמשך כמה ימים והשיעול יכול להימשך מספר שבועות ולעיתים מלווה בקוצר נשימה, צפצופים ודלקת ראות עלולה להתפתח.

  הטיפול

  הטיפול מתרכז בהורדת החום, טיפול אנטיביוטי ומרחיבי סמפונות. 

  בקליניקה, אני עד למצבים רבים של ברונכיט כרונית הנמשכת לעיתים עד חצי שנה. ישנה חולשה גדולה של מערכת החיסון שאינה יכולה להתמודד כראוי עם הפתוגנים (חיידקים, ווירוסים ואלרגנים אחרים), ולכן הפעולה הנחוצה היא שיפור וחיזור מערכת החיסון על מנת שתוכל להתמודד עם "הפולשים" בצורה יעילה יותר , בשלב הראשון, יש אפשרות על ידי דיקור סיני וצמחי מרפא לשחרר את הפתוגן החוצה ובשלב הבא, נחזק את מערכת החיסון על מנת שלא יהיו מקרים נוספים של זיהומים. הטיפול ברפואה סינית במקרים אלה יעיל מאוד, אך במקרים של חולשה גדולה של מערכת החיסון ובאנשים קשישים מאוד וחולים מאוד התהליך ארוך יותר.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support