דלקת חניכיים

  זיהום שכיח ביותר של רקמת החניכיים המקיפה את השיניים.

  הסיבות לדלקת חניכיים

  חוסר היגיינה בחלל הפה, תזונה לקויה, הצטברות אבן/ פלאק, לעיתים רבות – תופעת לוואי של תרופה וחוסר בוויטמינים ומינרלים.

  הסימנים לדלקת חניכיים

  חניכיים נפוחות וכואבות, חניכיים מבריקות, אדומות ורגישות למגע, מדממות, ריח וטעם רע מהפה ואולקוס של החניכיים. במידה ואין טיפול נכון של דלקת בחניכיים, הדלקת עלולה להעמיק ולפגוע, דרך חדירת החיידקים ללב, לראות ולדרכי הנשימה העליונות. בנוסף, החמרה של דלקת בחניכיים עלול להוביל לנסיגת החניכיים ונפילת שיניים. הטיפול כולל ניקוי הפה ובמקרים חמורים אנטיביוטיקה.

  המלצות לטיפול בדלקת חניכיים

  במרפאתי, אני ממליץ על דרכים למנוע את התפתחות הדלקת הראשונית ע"י אכילה נבונה, עשירה במקורות סידן, מינרלים וויטמינים, שימוש במשחת שיניים צמחית, אשר מטפלת בדלקת ובאבן ללא חומרים מזהמים (פלואור, SLS…) ונשתמש במי פה הכוללים צמחי מרפא על מנת לרפא את הדלקת.

  לסיכום,

  חשוב לזכור שהדלקת היא רק סימפטום. מקור הדלקת על פי הרפואה הסינית היא חולשה של אנרגיית הכליות. לכן, חלק בלתי נפרד מהטיפול יהיה חיזוק הכליות ע"י דיקור סיני. מניסיוני אוכל לומר שניתן לרפא ולמנוע דלקת בחניכיים בצורה יעילה ומהירה ביותר.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support