הקאות ובחילות

  הקאות ובחילות הן אינן מחלות אלה סימפטומים בלבד. התופעות שכיחות במקרים כגון: הריון, בקע סרעפתי, חוסר איזון הורמונאלי, רפלוקס, מרכיבים בתזונה, חוסר בוויטמינים ומינרלים, תרופות הגורמות לתופעות לוואי, רגשות מודחקים, אולקוס, דלקת בקיבה (גסטריטיס) וסרטן בקיבה או בוושט.

  הטיפול

  הטיפול המקובל מתמקד בגורם הבעיה, וכולל בדרך כלל תרופות למניעת הקאה הניתנות בקפסולה, או במקרים בהם ההקאה תכופה ביותר, דרך נוזל לווריד. התרופות מקלים בהחלט על התופעה אך אינן רצויות לשימוש במיוחד לא בזמן הריון.

  הטיפול ברפואה הסינית

  כמובן שהטיפול ברפואה הסינית מתמקד בגורם לתופעת ההקאה והבחילה, אבל גם יכול בהחלט להקל בצורה מיידית על התופעה. דיקור סיני נמצא יעיל ביותר במרפאתי וגם במחקרים רבים, בתופעת הקאות ובחילות בזמן הריון. הדיקור משפר ברוב המקרים את התופעה בצורה מיידית ולאורך זמן רב. בנוסף, צמחי המרפא הם תחליף מצוין לתרופה במצבים של חוסר איזון הורמונאלי, רפלוקס ודלקת בקיבה. הצמחים מטפלים גם בהקאות ובבחילות וגם בגורם להם. במצבים בהם ישנו חשש שתזונה או תרופה הם המקור לבעיה, חשוב לעשות שינוי תזונתי מבוקר ואחראי עד למציאת המרכיב הבעייתי ולהתייעץ עם רופא מומחה לגבי נזק ותופעות לוואי של התרופות הנלקחות. במקרה של טיפול כימותרפי, חלק מתופעות הלוואי הן הקאות ובחילות רבות. במקרה זה ניתן להקל על התופעות על ידי דיקור סיני, בלי לפגוע או לעקב את הטיפול הכימותרפי.

  טיפים לבחילות והקאות בזמן הריון

  1. לא להישאר בקיבה ריקה, תמיד לדאוג לאכול משהו קטן, גם בלילה ובמיוחד לפני שקמים בבוקר. להשאיר פרוסת לחם או קרקר ליד המיטה.
  2. לאכול שקדים קלופים, לא קלויים, לאט ומספר פעמים ביום. אפשר גם להכין חלב שקדים ולשתות במהלך היום.
  3. להמעיט במוצרי חלב
  4. להמעיט בדגנים מלאים או לחם מלא- כבד לעיכול
  5. להכין תה למשך היום המכיל- ג'ינג'ר, קמומיל, זוטה לבנה ושומר
  6. לקחת תוסף תזונה של ויטמין 6 – B
  7. ניתן להכין מיצוי צמחים על בסיס אלכוהול- להתייעץ עם מטפל לגבי הצמחים
  8. להימנע משומנים ומתוקים – מחלישים את השסתום בין הקיבה לוושט ומעלים את האנרגיה.
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support