כתף קפואה

  Frozen shoulder – כתף קפואה

  כתף "קפואה" הנקראת גם תסמונת מוצא בית החזה,שכיחה יותר בקרב נשים ומתבטאת בדרך כלל בגילים שבין 35 ל- 55. מתפתחת בשלבים, תחילה בכאב הדרגתי הנמשך שבועות עד חודשים, הכאב נעשה חזק יותר בלילה או כאשר שוכבים על הכתף החולה. בשלב השני, מתפתחת בכתף, בנוסף להחמרת הכאב, נוקשות המגבילה את טווח התנועה ומפריעה לפעילות היומיומית. בשלב הבא, הכאב אשר מופיע בכתף, כפות הידיים, הזרועות, הכאב בעורף מחמיר, המגבלה מחמירה ולעיתים הכתפיים מתנפחות ומכחילות (כתוצאה מחוסר חמצן באזור הפגוע). התופעה יכולה להימשך חודשים.

  כאשר חולפת ההופעה האקוטית של הכאב החד, המגביל והמתיש, נכנסים לתקופה של שיקום, שבו יש כאב ממושך, ארוך טווח, בינוני, המפריע לתפקוד היום יום ולשנת הלילה. בתקופה זו, הגוף מנסה לשקם את האזורים הפגועים (סיבי העצם, גידים ומפרקים). התופעה יכולה להימשך שנים רבות.

  הטיפול

  הטיפול המקובל במקרה זה הוא פיזיותרפיה ופעילות גופנית (ככל שניתן), זריקות מקומיות המכילות סטרואידים (לשיכוך הכאב והדלקת) ובמקרים נדירים מומלץ לנתח, אך רוב הרופאים נמנעים מניתוח מפני שהם מתקשים להגיע לאבחנה מדויקת לגורם הבעיה ומכיוון שברוב המקרים הסימנים חוזרים לאחר הניתוח.

  הטיפול ברפואה הסינית

  הטיפול בעזרת רפואה סינית במקרה של כתף קפואה מתחלק לשניים:

  1. בחלק הראשון, מטרת הטיפול היא שיכוך הכאב המקומי והרגעתו בעזרת דיקור סיני, מוקסה, כוסות רוח, הקזת דם (לעיתים גם טיפול בעלוקות) וצמחי מרפא שמטרתם שיכוך כאבים והנעת דם מקומית. הטיפולים בשלב אקוטי זה הם תכופים ושיפור בכאב מגיע לאחר מספר ימים.
  2. בחלק השני של הטיפול, השלב הכרוני, אנו ממשיכים לשפר את תנועת היד והדלקת המקומית אך מתרכזים בהדרגתיות בחיזוק מערכת החיסון ובטיפול בגורם לתופעה. הטיפול בעזרת דיקור הוכיח את עצמו במחקרים רבים ובמאות מיקרים קליניים, כטיפול יעיל, אשר משפר ביעילות רבה את הכאב, ומקצר את זמן השיקום הארוך בצורה משמעותית.

  אולי יעניין אתכם גם – טיפול באסטמה לילדים

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support