מיומה / שרירנים

  מיומה או שרירן הוא גידול שפיר (לרוב) של דופן שריר הרחם. מאד שכיחה בגילאי הפוריות ושכיחותה עולה עם הגיל, כך שבגיל 50 אצל 50% מהנשים תופיע מיומה. סיבת הופעתה אינה ידועה, אך גורמי הסיכון להופעתה כוללים גרידה, ניתוח הרחם, ירידה ברמת האסטרוגן וניסיון מעיד על נטייה תורשתית.

  סוגי מיומות

  • תוך דפנית – נמצאת בין סיבי השריר הבריא, גורמת ללחץ על רירית הרחם והגברה בכמות וזמן הווסת.
  • תת רירית – בולטת לכיוון חלל הרחם, גורמת לדימום ווסתי מוגבר, ימי ווסת ארוכים וכאבים בזמן הווסת.
  • תת סרוזית – בולטת לכיוון חלל הבטן, גורמת ללחץ וכאבי בטן ועצירות או לחץ על שלפוחית השתן והשתנה תכופה ודליפת שתן.

  הטיפול

  הטיפול המקובל במיומה ניתן לאישה בהתאם לסוג המיומה, גילה ומצבה הבריאותי.הטיפול כולל גלולות למניעת הריון, זריקות הורמונאליות לעצירת הווסת, התקן רחמי הורמונאלי, כריתת המיומה ע"י סיב אופטי או ניתוח (הרדמה כללית), גלי קול (פרוצדורה חדשה) ובמקרים של ריבוי מיומות- כריתת רחם.

  הטיפול ברפואה הסינית

  הטיפול במיומה ברפואה הסינית מתבצע לאחר בדיקה קפדנית של הרופא אשר קובעת שהמיומה אינה סרטנית ובמידה ואין ריבוי מיומות. הטיפול נפסק במידה אין הפסקה בדימום הכבד (חשש לאיבוד דם גדול ומחסור בדם כתוצאה מכך). נשים רבות לא חוות תסמינים ומגלות את המיומה בבדיקת גניקולוג שגרתית. בזמן זה הטיפול ברפואה הסינית הוא המומלץ ביותר.

  במקרים רבים של מיומה אחת, יש אפשרות טובה להפחית את התסמינים, לצמצם את המיומה ואף להעלימה. הטיפול נעשה ע"י דיקור סיני וצמחי מרפא.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support