נזלת כרונית

  דלקת של ה- mucous membrane (ריקמה העוטפת את חלל האף) המאופיינת ע"י נזלת מרובה אשר לרוב נגרמת ע"י זיהום. יכול להיות אקוטי או כרוני.

  • רניטיס אקוטי: דלקת המתבטאת בעיטושים, הפרשות מימיות מרובות לעיתים גם גרד או אודם בעיניים אשר יכולה להיגרם ממגוון רחב של וירוסים או בקטריות. 
  • רניטיס כרונית: דלקת ממושכת של ה- mucous membrane שבאף. מאופיינת במעברי אף חסומים בשילוב עם הפרשות מרובות מהאף. לרוב נגרמת מעישון, זיהום אוויר או אלרגיה, אך יכולה להיגרם גם מזיהום אחר כמו עגבת syphilis, שחפת ועוד. דלקת זו פוגעת ברקמות רכות, סחוס ובעצמות.

  לסיכום,

  תופעה זו שכיחה למדי בפרקטיקה. לעיתים רבות, יש צורך בשינוי תזונתי על מנת להקל על התופעה הכרונית ו/או הימנעות מעישון. לרוב, סיבת התופעה היא אלרגית ולכן במקרה זה, נחזק את מערכת החיסון בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא. ניתן להקל על התופעה ע"י סוגים מסוימים של צמחים ארומאטיים כגון- מנטה, אקליפטוס ולבנדר. חשוב לומר שתכשירים לפתיחת מעברי האף הנמכרים בבתי המרקחת הם יעילים לפתיחה זמנית בלבד של אף ובמקרים רבים גורמים לסוג של התמכרות, כלומר, ככול שנשתמש בהם יותר כך האף יהיה חסום יותר ונצטרך להשתמש בתכשירים עוד יותר. במקרים אלו צמחי המרפא יעילים ביותר.

   

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support