סחרחורת

  תחושה של סחרחורת, היא כאשר האדם מרגיש כאילו הוא עצמו או הסביבה נמצאים בתנועה מתמדת. זהו תסמין של חוסר איזון במבוך האוזן הפנימית, בעצב הווסטיבולרי (עצב השמע) בגזע המוח (הקשורים לשיווי המשקל), בבעיה צווארית או בבעיה נפשית. אין ספק שסחרחורת היא תופעה מעיקה ביותר הגורם לחוסר נוחות עצום ומנטרלת אפילו אנשים חסונים.

  המקור לסחרחורת

  תלונה זו היא אחת מהתלונות הנפוצות ביותר ששומע רופא משפחה והגורם להיווצרותה  נותר לעיתים קרובות לא ברור. הסיבות לסחרחורות הן רבות ואינם מתחום מומחיות אחת, דבר המקשה מאוד על הרופא לאבחן ולטפל בבעיה. מחקרים מעידים שלמעלה מ 25% מהמקרים קשורים לעמוד השדרה הצווארי (במקרה זה החולים יתלוננו על מתח וכאב צווארי, כאבי ראש, נוקשות שרירי הכתפיים, וסחרחורת שמתחילה כתוצאה מתנועת צוואר וראש מהירה). במקרים רבים אחרים, מקור הבעיה היא האוזן התיכונה ופגיעה במערכת העצבים המרכזית.

  סיבות שכיחות נוספות לסחרחורת: מחלת ים, ווירוס, אלכוהול, תרופות, בעיות במחזור הדם, מחלת מנייר, טרשת נפוצה, גידול במוח, גידול בעצב שיווי המשקל.

  הטיפול בסחרחורת

  ישנן תרופות המקלות על סחרחורת באופן מקומי, אך אינן נותנות פתרון אמיתי לבעיה, הן גורמות לנמנום ולפגיעה במערכות שונות בגוף.

  טיפול בסחרחורת ע"י רפואה סינית

  הטיפול היעיל ביותר במקרה של סחרחורת כתוצאה מבעיה צווארית  הוא טיפול שיאצו אשר בו מתבצעת מניפולציה של החוליות הצוואריות.

  בשאר המקרים, ניתן לפתור את הבעיה (לאחר אבחון רפואי) בעזרת צמחי מרפא ודיקור שמעלימים את הסחרחורת באופן הדרגתי.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support