עצירות , שלשולים

  עצירות

  עצירות היא תופעה מאוד שכיחה, אך פחות מדוברת. לעיתים רבות, עצירות היא הגורם הראשוני למחלות רבות. הרמב"ם באחד מספריו כתב – "כשנכנס מהפה באופן סדיר ומאוזן ויוצא באופן סדיר למטה – כל מה שנמצא בין לבין יהיה נקי ממחלות". כלומר, הרבה מחלות תלויות במצב היציאות ולפני כל טיפול, בכל מחלה שהיא הוא טען שראשית צריך לטפל בעצירות.

  עצירות יכולה להופיע בכל גיל ונפוצה מאוד בגיל המבוגר ולילדים קטנים. לעיתים, אנשים פשוט לא יודעים או לא מתייחסים לכך שיש להם עצירות, עד שהם מגיעים למרפאה והם עונים – "אין לי עצירות, אני מרגיש שיש בעיה! מתי שיש אני הולך לשירותים וזהו". ומתי יש? "כל 4, 5 ימים. זה בסדר, לא?"

  מצב טבעי ותקין

  המצב הבריא שאינו נחשב עצירות הוא יציאה אחת עד שניים כל יום. יציאה שלא מעוררות אי נוחות וכאב בטן, אין צורך ללחוץ בכלל ואין צורך להביא ספר או עיתון לשירותים, כי כל העסק נגמר אחרי מספר שניות.

  סוגים של עצירות

  • צואה יבשה וקשה
  • צואה רגילה, אך קשה להוצאה
  • עצירות ושלשול לסירוגין
  • הרגשת אי התרוקנות

  הסיבות השכיחות לעצירות

  ישנם סיבות שונות לעצירות, חלקן סיבות פשוטות לטיפול וחלקן מסובכות יותר לטיפול. הסיבות לעצירות הן – תזונה לא מאוזנת, חוסר פעילות גופנית (חולים ששוכבים הרבה במיטה), תרופות סותרות חומצה, עצירות רגשית, מלחים שונים, תרופות שונות שגורמות לעצירות כתופעת לוואי (תרופות ללחץ דם, תרופות הרגעה וכו'). לעיתים פחות שכיחות – חסימה במעיים, חוסר אספקת דם למעי ופציעה קשה בעמוד השדרה.

  טיפול רפואי בעצירות

  במידה וישנה מחלה הגורמת לעצירות, יש לטפל כמובן במחלה ולא בעצירות. בשאר המקרים עצירות מטופלת ברפואה ע"י פעילות גופנית, שתייה, תזונה עשירה בסיבים תזונתיים ובמקרים קשים יש שימוש במשלשלים, מרככי צואה ושמן מינראלי. במקרים לא מעטים, גם לאחר שינוי תזונתי ע"י תזונאית ושילוב של פעילות גופנית ושתייה, לא נמצא פתרון לעצירות.

  עצירות וטיפול ברפואה סינית

  הרפואה הסינית יכולה לעזור לכם "לבלות" יותר פעמים בשבוע בשירותים, אך למעט זמן בלבד. ע"י שילוב של מספר כלים טיפוליים, ניתן לטפל ביעילות בעצירות.

  • תזונה – לעיתים רבות, לא מספיק להעשיר את התזונה בסיבים ונוזלים וצריך להתאים את התזונה לאדם. בטיפול, נרכיב תפריט שיתאים לאורח חייכם וישפר את מצב העצירות וכל סוג ברוח הרפואה הסינית עם מרכיבים תזונתיים שיתאימו למבנה גופכם ואישיותכם.
  • דיקור סיני – במקרה של עצירות, הטיפול העיקרי בנוסף לתזונה הוא הדיקור הסיני. דיקור יכול לפתור עצירות באופן מקומי, אך יעיל במיוחד לפתרון עצירות לאורך זמן, דרך מציאת חוסר איזון או חולשה שגורמת לעצירות.
  • צמחי מרפא ותוספי תזונה – במקרים בודדים וקשים לטיפול, נוסיף צמחי מרפא ותוספי תזונה על מנת לשפר את יעילות הטיפול ולהביא לתוצאות מהירות יותר.

  למרות שקשה לומר ברפואה 100% הצלחה, כל מקרי העצירות ( ילדים ומבוגרים) שהגיעו למרפאתי נפתרו ללא קושי רב.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support