שיאצו

  שיאצו היא שיטת טיפול שהתפתחה ביפן. עיסוי זה משלב בתוכו את הפילוסופיה הסינית ואומנות המגע היפנית. זהו טיפול שמקביל בהבנתו ובדרך הטיפול שלו לפיזיותרפיה אך דרכו של הטיפול שונה לחלוטין. היא מביאה בעזרת שימוש בטכניקות של מתיחה, החזקה, הנעה ולחיצה בכל חלקי הגוף להרפיית מתח פיזי ונפשי ושיפור זרימת האנרגיה, מחזור הדם, גמישות השרירים, מפרקים, מערכת העצבים, הערנות והרגיעה.

  במהלך הטיפול, לוחץ המטפל ומפעיל נקודות מסוימות בגוף אשר שולטות, כל אחת ואחת, על חלק אחר בגוף. נקודות אלה הן נקודות הדיקור הסיני.

  בטיפול שיאצו לוחץ המטפל עם אגודליו, אצבעותיו, כפות ידיו , מרפקיו, ברכיו ורגליו. שיטה זו היא לפעמים דינאמית ולפעמים נייחת בהתאם לצורך והרגשתו של המטופל.

  בעוד שבאמצעות הדיקור על המטפל לגלות מיומנות מדויקת בבחירת הנקודות אותן ידקור, הרי שבשיאצו אנו מתייחסים אל הגוף כיחידה אחת שלמה. כמו בחוק כלים שלובים טיפול נכון ימלא את החוסר ויעביר עודפים למקומות מחסור, וכך יאזן את הגוף.

  טכניקות השיאצו

  טכניקות השיאצו הן פשוטות אך מעמיקות. לכולנו מוכר כוח הריפוי שבמגע, כל אימא יודעת שחיבוק וליטוף יעילים יותר מכל תחבושת, ספורטאים מגלים שעיסוי מקומי יכול להועיל לשריר תפוס ומי מאיתנו לא זקוק למגע.

  תומך ומעודד?

  כל הסוגים של העיסויים יכולים לספק את הצורך במגע , אבל בשיאצו יש משהו שונה, פשוט ומיוחד. לאורך הטיפולים, נבנה קשר עמוק בין המטפל והמטופל המאפשר הרפיה אמיתית והרגשה שאפשר לרגע לשכוח מהכול להוריד את העול הכבד מהכתפיים ומהראש ולשקוע לתוך שקט אמיתי. הלחיצה האיטית והמתמשכת מעודדת את תחושת ההרפיה, דבר המאפשר למנגנונים השולטים על השרירים להשתחרר בצורה יעילה יותר משיטות אחרות של עבודת גוף.

  אנשים רבים עוברים חוויה גדולה מאוד בטיפול השיאצו. יש המתארים זאת כהרגשת ריחוף, יש המתארים זאת כהרגשה ששמיכה רכה וחמה עוטפת את גופם וחלקם מתארים את החוויה כחלום טוב שמלטף וגורם להרגשת שחרור וחופש אין סופי.

  יעילות השיאצו

  השיאצו הוא כלי נוסף של הרפואה הסינית ולכן הוא משלים את הטיפול בדיקור, צמחי מרפא ותזונה, אך השיאצו יעיל לבדו במיוחד במקרים בהם לאדם יש צורך אמיתי למגע לא שיפוטי ולא בוחן, במקרים בהם אדם עבר חוויה פיסית טראומטית או במקרים בהם יש או היה בעבר חסך במגע.

  בעצם, מגע הוא צורך בסיסי ביותר אצל בני האדם. החום שעובר במגע בונה את בני האדם מלידה ועד זקנה, ומעניק הרגשת בטחון לכל אדם .

  כמו כן השיאצו מטפל בתופעות כגון:

  • כאבי גב, צוואר, כתפיים וברכיים.
  • כאבי ראש.
  • כאבי בטן.
  • אינסומניה- קשיים בהרדמות או שינה.
  • כאבי מחזור.
  • התקררויות חוזרות/ כאבי גרון/ כאבי אוזניים (מעידים על מערכת חיסון לא מחוזקת או לא מאוזנת).
  • דיכאון ומצב רוח ירוד.
  • מתח נפשי ופיסי.
  • עצירות/ שלשולים.
  • היפראקטיביות והפרעות קשב לילדים ומבוגרים.
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support