שיגדון / גאוט

  GOUT/ ARTHRITIS URICA – שיגדון/ גאוט

  מחלה זו נקראת גם צינית והיא מתאפיינת בהתקפים פתאומיים וחוזרים, של דלקת מפרקים.

  הדלקת נגרמת כתוצאה מהתגבשות מלח נתרן של חומצת שתן במפרקים, בעקבות רמה גבוהה של חומצת שתן בדם. רמת חומצת השתן הופכת להיות גבוהה בדם מכיוון שהכליות אינן מצליחות להיפטר מהחומצה. 

   

  תסמינים של המחלה

  התסמינים של המחלה הם כאבים עצומים במפרקים שונים בגוף. הטריגר להופעת המחלה משתנה ולרוב יופיע לאחר פציעה, ניתוח, כמויות גדולות של אלכוהול ובשר אדום, מתח נפשי ותשישות. לעיתים קרובות, הכאב מתחיל באגודל, אך יכול גם להופיע בכף הרגל, עקב, ברך, כף היד , או בכל מקום אחר. במקרים של התפתחות כרונית של המחלה, נראה עיוות במפרקים שונים בגוף.

   

  הטיפול

  הטיפול הראשוני המקובל הוא הפחתת דלקת (בדר'כ תרופה בשם קולכיצין – תרופה קשה ביותר הגורמת לרוב תופעות של נזק לקיבה, שלשולים ואף נזק למוח). ניתן להשתמש בתרופות לא סטריאודליות במקרים פחות חמורים. במידה והמחלה חוזרת ועקשנית משתמשים בתרופות אשר מורידות את רמת חומצת השתן בדם או חוסמות את ייצור חומצת השתן (גם לתרופות אלה ישנם תופעות לוואי קשות, כגון פגיעה בכבד, בקיבה וירידה בתפקודה של מערכת החיסון).

   

  הטיפול ברפואה הסינית

  ברפואה הסינית, ניתן בהחלט לשכך את הדלקות במפרקים ולהקל על הכאבים. בנוסף ניתן למנוע התקפים חוזרים של כאבים עד לריפוי המחלה. בשלב הראשון, הטיפול משלב שינוי תזונתי, טיפול בצמחי מרפא, ודיקור סיני. היתרון של צמחי המרפא משלב טיפול המחזק את תפקוד הכליות, מוציא את חומצת השתן מהדם ומטפל במקביל בדלקת. כל זאת ללא נזק לאיברים אחרים בגוף.

   

  לסיכום,

  הדלקת נגרמת כתוצאה מהתגבשות מלח נתרן של חומצת שתן במפרקים, בעקבות רמה גבוהה של חומצת שתן בדם. רמת חומצת השתן הופכת להיות גבוהה בדם מכיוון שהכליות אינן מצליחות להיפטר מהחומצה. 

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support