תעוקת חזה

  ANGINA PECTORIS - תעוקת חזה

  תעוקת חזה/לב, היא בעצם הופעה של כאב חזה ימני או תחושה של לחץ בחזה. 

  התופעה מתרחשת כאשר הלב אינו מקבל מספיק חמצן. כשהעורקים חסומים או מוצרים , זרימת הדם ללב לא יכולה לגדול כאשר יש צורך בכך (פעילות מאומצת, התרגשות…), וללב אין הספקת חמצן, נגרמת איסכמיה הגורמת לכאב. לעיתים קרובות, אדם חש את התעוקה כלחץ או כאב מתחת לחזה. הכאב יכול להופיע גם בכתף שמאל או במורד הזרוע השמאלית, לאורך הגב, בגרון, לסת, שיניים (לעיתים גם בזרוע ימין), ולעיתים אין סימנים כלל לתופעה (איסכמיה שקטה).

  הטיפול

  הטיפול מתרכז בשינוי אורח החיים ובמקרים חוזרים של התופעה או חמורים יותר יינתן טיפול תרופתי, וניתוח מעקפים.

  הטיפול ברפואה הסינית

  הטיפול ברפואה הסינית בתעוקת חזה הוא ראשית מניעה. ע"י אורח חיים בריא, ניתן למנוע לחלוטין את התופעה השכיחה כל כך במערב (בסין, תעוקת חזה והתקף לב הם תופעות נדירות ביותר, ובמערב זוהי סיבת המוות מספר אחת). 

  אורח חיים בריא על פי עקרונות הרפואה הסינית אשר מונע את התופעה כולל:

  מניעה מעישון, תזונת דלת שומן וכולסטרול, פעילות גופנית ורגיעה. 

  לאחר מצב של תעוקת חזה, ניתן למנוע התקף חוזר או התקף לב ע"י שינוי אורח החיים, אך תוספת של טיפול צמחי מרפא ושילובם עם דיקור ותוספי מזון שונים , יכול בהחלט לשפר את תפקודי הלב, לנקות את המערכת משומנים ולשפר את התפקוד היומיומי.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support