אטופיק דרמטיטיס , אסטמת עור

  אטופיק דרמטיטיס -"אסטמה" של העור

  אטופיק דרמטיטיס הפכה להיות אחת המחלות השכיחות ביותר במרפאתי. עשרות ילדים ומבוגרים מגיל אפס ועד גיל יחסית מבוגר, מגיעים לקבל טיפול במחלה, שאינה מסוכנת, אבל מטרידה, מרגיזה, שיכולה להוציא משפחה שלמה מאיזון.

   

  ממה סובלים באטופיק דרמטיטיס?

  עיקר הסבל באטופיק דרמטיטיס הוא הגרד הנורא שמתגבר ככל שהפריחה על העור מתגברת. הפריחה מופיעה על הפנים, קרקפת, כפות הידיים, כפות הרגליים ותמיד היא מלווה בעקצוץ גדול המוביל לגירוד בלתי נשלט אשר מחריף את התופעה.

  הסימפטומים יכולים להחריף במצבי  לחץ, שינויי טמפרטורה ולחות, דלקות עור חיידקיות, מגע עם בדים או צמר, תרופות ומזונות שונים, יציאת שיניים, שינויים בהרגלי החיים, עונות השנה, לאחר מחלות ולעיתים גם לא נמצאת סיבה להחרפה.

  התופעה מופיעה הרבה פעמים אצל תינוקות בשבועות /חודשים ראשונים לחייהם.

   

  טיפול רפואי באטופיק דרמטיטיס

  מקור האטופיק דרמטיטיס לא ידוע עדיין לרפואה ונכון לעכשיו אין מרפא לתופעה זו. עיקר הטיפול מבוסס על משחות להקלה על הגירוד והפחתת רמת הדלקת. בחלק גדול מהמקרים מגיעים הילדים או המבוגרים למצב שהמשחה היחידה שעוזרת מבוססת על קורטיזון. (משחות שונות על בסיס סטרואידים /קורטיזון- גורמות לתופעות לוואי ונזק במיוחד לילדים ותינוקות מכיוון שהם נספגים בזרם הדם). כמוסות על בסיס קורטיזון ניתנות רק במקרים חמורים ביותר ולזמן קצר ביותר מחשש לנזק.

   

  חיים בלי גירוד עם הרפואה הסינית

  רפואה סינית יודעת לאבחן את מקור הבעיה של אטופיק דרמטיטיס ומביאה לתוצאות ולשיפור מדהים, עד החלמה מלאה.

   הטיפול באטופיק דרמטיטיס ברפואה סינית מחולק למספר תהליכים:

  המטרה הראשונית היא להקל על הגרד ולמנוע התפשטות הפריחה על העור.

  בשלב זה, נעזר בדיקור סיני אשר מפחית מיידית את ההתפשטות והגרד. בנוסף, נשתמש בצמחי מרפא סינים כמשחה, וכסבון לחות (חשוב מאוד במקרים אלה לשמור על לחות העור).

  במקרים מסוימים, אמליץ על לקיחת צמחי מרפא סינים וצמחי מרפא מערביים בצורת אבקה או נוזל, עד לשיפור המצב הראשוני. ניתן גם להשתמש בצמחי מרפא באמבט כמו קלנדולה, לבנדר ושיבולת שועל.

  בשלב השני, של הטיפול (כאשר יש שיפור ואין התפשטות או גרד), נחזק את מערכת החיסון בכל דרך אשר מתאימה למטופל בעזרת תזונה מחזקת, תוספי מזון, צמחי מרפא, דיקור סיני, הימנעות ממתחים וכו…

  במחקר שעשו לחולים בנושא אטופיק דרמטיטיס, נמצאו בדמם כמויות גבוהות יותר של חומצה לינואלית (אשר מעודדת דלקת), וכמות מזערית של חומצה לינולנית, לכן מומלץ כחלק בלתי נפרד מהטיפול ליטול אומגה 3,  או שמן נר הלילה.

  בשלב השלישי והאחרון, נפגש לעיתים רחוקות ונוודא שנישמר האיזון והתופעה אינה חוזרת.

  בחלק גדול מהמקרים, לטיפול יש השפעה מהירה, אך לעיתים נראה שיפור לאחר חודשיים שלושה למבוגר או כשבועיים לילד. חלק גדול מאוד מהמקרים נפתר לחלוטין  ואינו חוזר, וכל זאת ללא שימוש בחומרים מזיקים וללא שימוש וטיפול סטרואידי זה או אחר.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support