טיפול במערכת העיכול

  מאות מקרי הצלחה, שנים של ניסיון

  מערכת העיכול – כבסיס לאיזון

  מערכת העיכול היא תחום מאוד מעורפל עבור רובנו. אם אשאל ברחוב מה האיבר או המערכת החשובה ביותר בגוף, אני משוכנע שרוב התשובות לא יהיו מערכת העיכול. אנשים באופן אוטומטי חושבים שהלב הוא האיבר החשוב ביותר או אולי הריאות או הכליות או אולי המוח ששולט על כל המערכת.

  מערכת העיכול לרוב לא מקבלת את הקרדיט המגיע לה, ואכן מגיע לה.

  מערכת העיכול היא המערכת המורכבת ביותר בגוף האדם והיא למעשה הבסיס לתפקוד ולקיום של איברים רבים ומערכות רבות בגופינו. חוסר איזון של מערכת זו יוביל לתופעות ומחלות רבות, לעיתים יהיה ברור שהמחלה נובעת מבעיה כלשהיא במערכת העיכול (גזים, כאבי בטן, שלשולים)   ולפעמים מקור התופעה או המחלה הוא מערכת העיכול,  אבל לא עולה בדעתנו שאכן מדובר בבעיה במערכת העיכול (נוזלים באוזניים, בעיות זיכרון ובעיות שינה).

  מי את מערכת העיכול?

  כל חלק במערכת העיכול עובד בצורה מופלאה והרמונית ביחד עם החלקים האחרים והמערכת מחולקת ל 3 חלקים:

  • חלק עליון – מתחיל בפה וכולל את הוושט, הקיבה והתריסריון.
  • חלק מרכזי – מעי דק, טחול, לבלב, כבד.
  • חלק תחתון – מעי גס והתוספתן.

  על מה אחראית מערכת העיכול שלנו?

  תפקודי מערכת העיכול מרושתים בכל הגוף וכמעט בכל מקום.

  עיקרי תפקודה:

  • 70% ממערכת החיסון שלנו שוכנים במערכת העיכול.
  • קליטת מזון, פירוק מזון וספיגתו למערכת הדם.
  • מערכת העצבים שלה היא השנייה בגודלה אחרי המוח.
  • אחראית על ניקוי, סינון והפרשה.
  • מערכת העיכול )בעיקר המעיים( נחשבים ה”מוח השני" וקשורים כמובן לפעילות היומיומית של העיכול.
  • מערכת העיכול בתקשורת עם המוח ועם מערכות אחרות וקשורה באופן ישיר ועקיף לייצור הורמונים שונים.
  • מכילה את כל עולם המיקרוביוטיקה והחיידקים הטובים ולכן קשורה קשר עקיף עם תהליכים רבים במערכת החיסון, מערכת הדם והמוח וכו…

  רפואה סינית ומערכת העיכול

  גם ברפואה הסינית למערכת העיכול תפקיד חשוב ומרכזי בתהליכים רבים. הרפואה הסינית רואה את הדברים בצורה שלמה ומשלבת מבט בין גוף – רגש – נפש של האדם.

  למעשה, אפשר לומר בפשטות שמערכת העיכול היא הבסיס / המרכז והתקשורת בין איברים ומערכות בגופינו. היא קשורה באופן ישיר למה שהרפואה הסינית קוראת – יסוד האדמה והאיברים העיקריים שהרפואה הסינית מייחסת חשיבות אליהם הם – הקיבה, הטחול, הכבד, והמעי הדק והגס.

  בעזרת אבחנה המבדילה בין אדם לאדם, יוצר המטפל ברפואה סינית אסטרטגיה טיפולית שמטרתה איזון האיבר או המערכת הפגועים, שהם במקור הסיבה להופעת הסימפטום או המחלה.

  מערכת העיכול כל כך משמעותית על פי הרפואה הסינית שלעיתים רבות, עבודה ואיזון שלה, באופן הבסיסי ביותר, יכול לגרום לשינוי משמעותי ושיפור משמעותי באיכות חיינו ובריפוי המחלה.

  כיצד רפואה סינית יכולה לעזור בבעיות עיכול שונות?

  הכלים העיקריים של הרפואה הסינית בטיפול במערכת העיכול הם:

  • תזונה – התאמת התזונה להרגלי החיים ולשיפור מהיר של התופעות.
  • צמחי מרפא – יעילים לא פחות מתרופות, בדרך להקלה וריפוי
  • דיקור סיני – במטרה לאזן מחדש את המקור להופעת הבעיה ולהקלת הסימפטומים.
  • תוספי תזונה – כמובן שלאחר אבחנה מדוייקת ורק במידת הצורך אמליץ על תוספי תזונה מגוונים על מנת לעזור ולהקל באופן מיידי.

  דודי משתף בשינוי העצום שעבר בעקבות הטיפול בריפלוקס וכאבי הבטן שסבל מהם שנים רבות:

  "אני כל כך שמח על היום בו החלטתי שאני פונה לרפואה אלטרנטיבית בכלל ואליך בפרט, ולחפש לי דרך טבעית לצאת מהמצב בו שהיתי. סבלתי במשך חודשיים מתופעה של "ריפלוקס", אך נראה שעברתי מהפך בריאותי בעזרת זה, שספק אם הייתי עובר אותו בלעדיך.

  אני חייב לציין שבתחילת הדרך הייתי די סקפטי, אך החלטתי שאני שם את גופי לטיפולך לאחר תקופה כה ארוכה שבה חיפשתי מרפא ולא מצאתי שום פתרון הולם וגם "בריא"  ברפואה הקונבנציונלית.

  הטיפולים שקיבלתי עבור הבעיה ממנה סבלתי שכללו  צמחי מרפא בשילוב דיקור, ובנוסף הדרכה והכוונה לתזונה נכונה ולגוף בריא הפכו פשוט ל"קסם".

  לאחר תקופה לא ארוכה כל כך, ניתן לומר שהיום אני "בן אדם אחר" פשוטו כמשמעו, תופעת הריפלוקס נעלמה לאחר 3 חודשים כאילו לא הייתה, אך הדבר המדהים ביותר הוא שאני כבר לא זוכר מהם מיגרנות וכאבי בטן. התופעות הללו שהיו חלק בלתי נפרד ממני פחתו בצורה דרסטית כל כך עד אשר כמעט שכחתי מהם. אני יכול לומר שעוברים עליי ימים בהם סוף סוף אני כול לומר אני "מרגיש טוב."

  מחלות ותופעות שכיחות בקליניקה הניתנות לטיפול ע"י הרפואה הסינית

  המחלות הבאות מטופלות היטב ע"י הרפואה הסינית בשילוב אחד או יותר מהכלים שלה. חלק מהתופעות ברור שקשורות למערכת העיכול אבל חלק גם לא ובכל זאת לפי הרפואה הסינית הן אכן לעיתים קשורות ולכן אני מצרף אותן לרשימה:

  • אף, אוזן, גרון, פה: נזלת, שקד שלישי מוגדל, נוזלים באוזניים, דלקת הוושט, פוליפים במיתרי הקול, צרידות, טעם רע מהפה, בעיות חניכיים, אפטות, סינוסיטיס, חוסר איזון של בלוטת התריס (תירואיד)
  • מערכת הנשימה: שיעול, אלרגיות, התקררויות חוזרות הקשורות למערכת החיסון
  • מערכת העיכול: גזים, שלשולים, עצירות, כאבי בטן, צרבת, רפלוקס, עודף חומציות בקיבה, חיידק בקיבה (הליקובקטר פילורי), כיב קיבה, תסמונת בארט, קושי בעיכול, הרגשת גרעין תקוע בגרון, תולעי מעיים ופרזיטים, קנדידה, עודף משקל, קרואון וקוליטיס, טחורים, פיסורה
  • מערכת העצבים: הפרעות שינה, חרדות ודיכאון, כאבי ראש, מיגרנות, הפרעת קשב וריכוז, אנורקסיה, בולמיה, זיכרון חלש
  • מערכת הדם והלב: כולסטרול גבוה, שומנים בדם, אבני מרה, סכרת

  היכנסו לאינדקס המחלות על מנת להרחיב את הידע על התופעה שמטרידה אתכם.

  במידה ואתם סובלים מאחת או יותר מהתופעות המצוינות או תופעה אחרת של מערכת העיכול, רפואה סינית יכולה לסייע לכם רבות!

  אשמח מאוד לעזור ולייעץ וללוות אתכם בתהליך בדרך לריפוי ושיפור איכות חייכם.

  מקווה שתקשיבו ל"תחושת הבטן" שלכם.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support