סינוסיטיס

  SINUSITIS – סינוסיטיס

  דלקת של שכבת הממבראנות העוטפת את כל אחד מהסינוסים, הנגרמת כתוצאה מאלרגיה או זיהום חיידקי, נגיפי או פטרייתי. הדלקת בסינוסים יכולה להתפתח באחת מארבע הקבוצות הבאות: לסתיים, כברתים, מצחיים וספנואידים. בחלק גדול מהמקרים, הזיהום יהיה וויראלי ולכן אין צורך לקבל טיפול אנטיביוטי. דלקת בסינוסים יכולה להיות חריפה, קצרה וחד פעמית או כרונית וממושכת. 

  בדרך כלל, סינוסיטיס מתפתח לאחר דלקת ממושכת באף, התקררויות חוזרות או שפעות חוזרות. ישנה חסימה בפתחי האוורור של הסינוסים והדבר משמש קרקע פורייה להתרבות של חיידקים. סינוסיטיס מתבטא בדרך כלל בכאב חד (תלוי במיקום הדלקת) במצח, שיניים, עיניים, ראש ולחיים. 

  ניתן לעשות צילום רנטגן בחללי האף על מנת לזהות את מיקום ועוצמת הדלקת ובמקרים חמורים לבצע בדיקת C.T. בנוסף, רצוי לבקש מהרופא לבצע משטח סינוסים על מנת לזהות את סוג הזיהום (חיידקי, וויראלי, פטרייתי).

   

  הטיפול

  ברוב המקרים, הטיפול התרופתי אינו יעיל ולעיתים גם מזיק. מצד שני לדיקור וצמחי מרפא יש הצלחה מושלמת בהעלמת הדלקת האקוטית ובמניעת דלקת עתידית ע"י חיזוק מערכת החיסון.

   

  טיפים:

  • גרב ובתוכה מלח. מחממים מעט המיקרו או על מחבט את המלח ומניחים על המקום הכואב והדלקתי.
  • עלי כרוב על המקום הדלקתי יכולים לסייע לספיגת הנוזלים.
  • שטיפת אף עם מזרק רגיל המכיל מי מלח, מספר טיפות שמן לבנדר, מספר טיפות שמן עץ התה ומספר טיפות של שמן מנטה. (צריך להיזהר שהמים לא יחדרו דרך האף לריאות, אלה יעברו ישירות לפה, ע"י הרמת הראש בזמן השאיפה של הנוזלים וגם לא לשתות את הנוזלים).
  • אפשר גם לעשות שטיפה עם נוזלים של עשב חיטה.

   

  אם אתם סובלים מסינוסיטיס ורוצים לטפל בו בצורה טבעית – זיו אלקלעי, מטפל ברפואה סינית קלאסית ישמח לסייע. בנוסף, זיו מתמחה בטיפול בדלקת אוזניים, טיפול פוריות טבעי, טיפול בנשירת שיער ועוד. 

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support