שלבקת חוגרת / הרפס זוסטר

  HERPES ZOSTER/ SHINGELS – שלבקת חוגרת

  שלבקת חוגרת נגרמת על ידי אותו נגיף הגורם לאבעבועות רוח. הנגיף אשר נמצא בצורה רדומה במפגשי העצבים הסנסוריים, בשורשי הגנגיליונים (תאי עצב), עשוי שלא לגרום לעולם לשום סימנים, והשלבקת מופיעה כאשר הוא מתעורר לפעולה.

  הדבר קורה כאשר הרמה החיסונית של הגוף פוחתת כתוצאה מהפרעה אחרת כמו איידס, סרטן או מחלה קשה אחרת אשר דורשת ממערכת החיסון הרבה אנרגיה, עד התחלשותה. התופעה שכיחה יותר אחרי גיל 50.

  הטיפול

  הטיפול הטוב ביותר עדיין אינו מוגדר בוודאות. מרגע שהמחלה החלה, אפילו תרופות של סטרואידים או אנטי סרום עשיר בנוגדני הנגיף אינם עוזרים. אין תרופה אשר יכולה לחסל את הנגיף, אך התקף של שלבקת חוגרת מעניק לחולה בדרך כלל מספר שנים של "חסינות" מפני התקפים חוזרים.

  הטיפול ברפואה הסינית

  ניתן בהחלט להקל על השלפוחיות והכאבים בצורה מקומית על ידי דיקור סיני וצמחי מרפא כתרופה. לאחר הרגיעה חשוב לחזק ולשקם את מערכת החיסון ובמקרה של שלבקת חוגרת חיזוק מערכת החיסון הוא הדבר החכם ביותר לעשות.

   

  אם אתם סובלים משלבקת חוגרת ומעוניינים בטיפול טבעי, מוזמנים ליצור איתנו קשר. זיו אלקלעי מטפל ברפואה סינית בעל כ-20 שנות ניסיון וטיפל בהצלחה במקרים של שלבקת חוגרת בעבר בהצלחה רבה.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support