דיקור סיני

  נאמר על דיקור סיני שהוא קסם רפואי. מאות מחקרים רפואיים ובדיקות מעבדה קבעו חד משמעית שדיקור סיני יעיל במיוחד ופותר מספר רב של מחלות וכאבים.

  למרות אלפי שנות ניסיון והצלחה מרובה, נשאר הדיקור הסיני כתחום טיפולי מיסטורי ומסקרן עבור המדע.

  המדע הרפואי, מקבל תוצאות חיוביות במחקרים ונכון להיום המסקנה – הטיפול בדיקור סיני עובד.

  בעקבות הטיפול בדיקור, מתרחשים עובדתית שינויים בבדיקות מעבדה, שינויים בבדיקות MRI, ירידה ברמת הכאב ושחרור חומרים שונים, אבל את התשובה לשאלה למה ואיך זה בדיוק עובד, עדיין מחפשים.

  דיקור סיני הוא טיפול שונה מכל טיפול אחר של הרפואה הסינית. מצד אחד, מחטים ודקירות בודדות ומצד שני השפעה עצומה על כל איברי הגוף ותהליכים פנימיים.

  דיקור סיני – טיפול שהוא גם חוויה

  מי שעבר את החוויה של טיפולי דיקור סיני, ודאי חש בשינוי עדין המתחולל בגופו בזמן הטיפול. הטיפול בדיקור סיני גורם לתחושה של זרימה רגועה או נמנום קל באזורי גוף שונים. לעיתים, שניות אחדות לאחר הכנסת המחטים, המטופל חש צורך לסגור עיניים ולנמנם, לעיתים יש הרגשת הקלה בכל הגוף, כבדות נעימה ותחושת ריחוף.

  כמטפל שעוסק בתחום כבר שנים, אני עדיין נפעם מחדש בכל פעם שאני חווה את כוחו ויעילותו של הטיפול בדיקור סיני. לכאורה טיפול מאוד פשוט, במחטים דקות וגמישות במיוחד בעל יכולת לעורר כל כך הרבה שינוים אנרגטיים ופיסיים באדם בזמן קצר מאוד.

  מה זה דיקור סיני?

  ישנן בגוף כ 365 נקודות דיקור, אשר מפוזרות על פני רשת של מסלולים (מרידיאנים), המקיפה את הגוף כולו. רשת המרידיאנים שעליהם יש את נקודות הדיקור הסיני, היא מעין מפה של כבישים ושבילים רבים שעליהם יש נקודות ציון מרכזיות.

  ישנם 12 מסלולים, לכל מסלול מספר שונה של נקודות דיקור וכל מסלול מקושר לאיבר פנימי אחר. בנוסף למרידיאנים הראשיים, יש 8 מרידיאנים מיוחדים הקשורים לפונקציות עמוקות יותר.

  בחירת נקודות הדיקור בזמן הטיפול, אינו אקראי והן נבחרות בהתאם לאבחנה מדוייקת של המטפל, המבין את יכולתה של כל נקודת דיקור להניע ולהזרים אנרגיה במסלול שעליו היא קבועה, תוך התאמה לחומרת הבעיה של האדם המגיע לטיפול ובקשר עם אברי גופו והמערכות הפנימיות של האדם.

  איך דיקור סיני עובד?

  לכל חלק בגופנו ישנו תדר חשמלי הניתן למדידה. אפשר למדוד תדר חשמלי של השרירים, העצבים וגם של האיברים הפנימיים. אותו תדר חשמלי של האיברים, מתבטא באופן חיצוני על פני הגוף. הביטוי החיצוני הוא למעשה המרידיאנים.

  הגורם המקשר בין המרידיאנים (ביטוי חיצוני), לבין האיברים הפנימיים (ביטוי פנימי) הן נקודות הדיקור הסיני. דוגמה: הכליות (SHEN- בסינית) דומות בצורתן בדיוק לאוזניים. ישנן תופעות מסוימות כמו דלקות אוזניים חוזרות או טינטון (צפצוף באוזניים) או כולסטאטומה (ציסטה באוזן) שברפואה הסינית קשורות לחוסר איזון של הכליות. כלומר , חוסר איזון של איבר פנימי אחד (כליות), משפיע על איבר אחר חיצוני יותר (אוזניים).

  לפי הרפואה הסינית, כאשר נאזן את הכליות נוכל לפתור את הבעיה של האוזניים. האיזון נעשה ע"י דיקור סיני לאורך מסלול הכליות או מסלולים אחרים הקשורים בצורה זו או אחרת לכליות. כאשר אנו מבחינים בשיפור באיזון הכליות יש שיפור במחלה או התופעה, עד היעלמותה.

  מחקר בנושא דיקור סיני

  למעשה, דיקור סיני הוא התחום הנחקר ביותר כיום במזרח ובמערב (בתחרות גדולה עם צמחי מרפא). מחקרים רבים יוצאים לאור מידי שנה ומפורסמים במגזינים יוקרתיים של רפואה סינית ורפואה מודרנית ולאט לאט מגלה המערב את היכולת והידע העצום של דיקור סיני.

  לאחרונה, פיתחו מכשיר חדש ומשוכלל ביותר אשר בעזרתו כל אחד מאיתנו יכול לראות את המרידיאנים ואת נקודות הדיקור הסיני שנמצאים על הגוף (ידע שקיים למעלה מ 4000 שנים בסין) וכך אין עוד צורך להוכיח שאכן קיימים המסלולים ונקודות הדיקור העתיקות.

  במרפאות כאב בארץ ובעולם משתמשים כיום בעזרתו של דיקור סיני לשיכוך כאבים וטיפול במחלות בהצלחה מרובה. מחקרים שבוצעו במערב הוכיחו בבירור כי דיקור סיני חוסם את הגירוי הסימפתטי (הגורם להתכווצויות שרירים וכלי דם), ובכך משפר את זרימת הדם, גורם להרפיית שרירים ופותח את מעגל הכאב.

  מחקרים אחרים הוכיחו שדיקור סיני מגביר את הפרשת האנדורפינים (משככי כאב טבעיים ממשפחת המורפינים), ובכך עוזר לדיכוי תחושת הכאב במוח.

  ישנם עוד מחקרים רבים בתחום הדיקור הסיני שפורסמו וממשיכים להתפרסם גם בעיתונים בארץ ובעולם. לאחרונה פורסם מחקר גדול ומכובד בנושא פתרון כאבי גב. נבדקו מספר תחומים ברפואה משלימה וברפואה המודרנית והשפעתם על כאבי הגב לטווח קצר וארוך. דיקור סיני הוכח כטיפול היעיל ביותר לטווח קצר וארוך בהפחתת הכאב ושיפור איכות החיים, לפני פיזיוטרפיה, כירופרקטיקה וכדורים לשיכוך כאבים.

  תחומי מחקר נוספים המציגים תוצאות חיוביות של הדיקור הסיני הם:

  • דיקור סיני מקל על בחילות בהריון ובחילות לאחר ניתוחים.
  • דיקור סיני עוזר לכאבי גב בהריון.
  • דיקור סיני מפחית את הכאבים והדלקת במקרה של דלקת מפרקים.
  • דיקור סיני מעלה סיכויים בטיפולי פריון.
  • דיקור סיני משפר את הזיקפה ומשפר כמות ואיכות זרע.
  • דיקור סיני- היעיל מבין כל הטיפולים לכאבי ראש.

  איך דיקור סיני הגיע למערב?

  דיקור סיני כשיטה טיפולית התפשט במערב במהירות רבה, בין השאר גם בעקבות ביקורו ההיסטורי הראשון בסין של נשיא ארצות הברית, ריצ'רד ניקסון, בשנת 1972. בזמן שהותו, לקה אחד מאנשי פמלייתו בהתקף חריף של אפנדציט. הנ"ל נותח וקיים כל משך הניתוח קשר מילולי ישיר עם רופאיו תוך מעקב אחר מהלך האירוע בערנות מפתיעה. הניתוח שתועד במצלמת הווידאו של אחד הצלמים הוכיח כי רק בעזרת דיקור סיני ניתן היה להרדים את המקום ללא אלחוש. (בסין, ישנה אפשרות לעבור ניתוחים בעזרת הרדמה / אילחוש של דיקור סיני בלבד). סיפור המעשה זכה לכותרות והתפרסם בכל העולם.

  דיקור סיני – כלי רפואי בעל משמעות בסין ובעולם

  תורת הדיקור הסיני זוכה להתייחסות רצינית ביותר בסין, ומתבטאת בספרות מקצועית מדויקת ומאורגנת היטב. פרסומים רפואיים קבועים היוצאים מבתי החולים הגדולים בשנחאי ובייג'ין, וכן בעיתונות מקצועית בארצות הברית ובאירופה תורמים רבות ללימוד מסודר של המקצוע ולהעלאת הרמה הטיפולית.

  דיקור סיני למבוגרים ולילדים

  מכיוון שטיפולי דיקור סיני אינם דורשים הרבה זמן והם בטוחים לחלוטין, ניתן לטפל בעזרת הדיקור הסיני מגיל שבוע ועד גיל 100.

  הטיפול בדיקור סיני למבוגרים, שונה מהטיפול בילדים. בעוד שמבוגר צריך לשכב עם המחטים 21 דקות, אצל תינוק או פעוט עד גיל שנתיים, השפעת הטיפול בדיקור סיני, מהירה הרבה יותר ולכן נשאיר את המחטים מספר שניות בודד ומגיל שנתיים, נשאיר את המחטים 2 עד 5 דקות לכל היותר.

  שליש מהישראלים מטופל בדיקור סיני

  דיקור סיני הוא הטיפול המורכב ביותר, מוכר ביותר ומוצלח ביותר מבין כל הטיפולים של הרפואה הסינית ושל הרפואה המשלימה.

  אנשים בוחרים ברגליים – שליש ממדינת ישראל בוחר או בחר לעזור לעצמו ע"י טיפול בדיקור סיני.

  דיקור סיני כיום הוא עובדה, ושייך כחלק בלתי נפרד ממנגנון הרפואה בבתי החולים וקופות החולים.

  לשמחתי, דיקור סיני היום הוא כבר אופציה טיפולית למבוגרים ולדור הילדים הבא.

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support